لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

چین در پی قانون منع تولید خودروهای با سوخت فسیلی

بنابر اعلام آژانس خبری ژینهوآ (Xinhua)، کشور چین پژوهش ها و مطالعات خود را در ارتباط با تعیین زمان ممنوعیت تولید خودروهای دیزلی و بنزینی آغاز کرده است. وزیر صنعت این کشور در این باره اعلام کرده است که احتمالا زمان مقرری به کمپانی های خودروسازی داده خواهد شد تا تولید این خودروها را متوقف نمایند.

ژین گوبین، معاون وزیر صنعت کشور چین، تاکنون زمان دقیقی برای اعمال ممنوعیت تولید خودروهای با سوخت فسیلی اعلام نکرده است.

ژین طی گزارشی اعلام کرد: "برخی از کشورها زمانبندی خود برای جلوگیری از تولید خودروهای با سوخت فسیلی را اعلام کرده اند. وزارت صنعت کشور چین نیز تحقیقات و مطالعات لازم را در این زمینه آغاز کرده و پس از بررسی های لازم، زمانبندی این کشور به منظور جلوگیری از تولید این خودروها نیز اعلام خواهد شد. قطعا تصمیمات گرفته شده در این زمینه، تغییرات بزرگی را در صنعت این کشور به وجود خواهد آورد."

لازم به ذکر است که چین بزرگترین بازار خودروی جهان و همچنین عنوان دومین کشور جهان در زمینه ی مصرف سوخت های فسیلی را به خود اختصاص داده است. از طرفی کشور هایی مثل آلمان و فرانسه اعلام کرده اند که از سال 2040، تولید خودروهای با سوخت فسیلی ممنوع خواهد شد.

کشور چین برای مبارزه با آلودگی هوا و کاهش فاصله بین خودروسازان داخلی با خودروسازان خارجی، طی یک برنامه ریزی تعیین کرد که باید حداقل 5 درصد خودروهای فروخته شده تا سال 2025 از نوع الکتریکی و هیبریدی باشد. ممنوعیت فروش خودروهای دیزلی و بنزینی تاثیر بسزایی در میزان وابستگی چین به سوخت های فسیلی خواهد داشت.

سانگ کولینگ، مسئول ارشد وزارت اقتصاد چین اعلام کرد: " طی جلسه ای، تصمیماتی مبنی بر اعطای یارانه ی دولتی به صنعت خودروسازی با رویکرد استفاده از انرژی جدید، اتخاذ شد."

ماه گذشته، خبرگزاری رویترز اعلام کرد که چین نیز قصد دارد تا به اعمال سیاست هایی مربوط به خودروهای با سوخت فسیلی بپردازد. در این رابطه، چین اعلام کرده است که تا سال 2018، هشت درصد فروش خودروهای کمپانی های خودروسازی باید مربوط به خودروهای الکتریکی و یا هیبریدی باشد. طی برنامه ریزی بلند مدت، این رقم در سال 2019 به ده درصد و در سال 2020 به دوازده درصد باید افزایش یابد. البته چین قصد دارد تا این قانون را از سال 2019 اعمال نماید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین