لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

سیستم فرمان هوشمند Sayer

با روند تکنولوژی ای که هر روزه از آن رونمایی می شود، می توان پیش بینی کرد که در آینده ای نه چندان دور، تنها فرمان خودرو در اختیار رانندگان قرار خواهد داشت و سایر اجزای خودرو به صورت اتوماتیک، کار خود را انجام خواهند داد. در راستای این تکنولوژی های جدید، کمپانی جگوار قصد دارد تا به طراحی یک سیستم فرمان جدید با نام Sayer برای نسل آینده خودروهای خود اقدام کند. این سیستم فرمان دارای هوش مصنوعی خواهد بود که توانایی تشخیص صدا داشته و همچنین قابلیت انجام کارهای مختلفی را برای رانندگان خواهد داشت.

کمپانی جگوار در این باره می گوید:" دنیایی را تصور کنید که در آن تمامی خودروها خودران، الکتریکی و به صورت آنلاین با یکدیگر در ارتباط (Connected) هستند. در این صورت، رانندگان، تنها صاحب یک خودرو نیستند. بلکه می توانند خودروی مورد نظر خود را در هر زمانی که به آن احتیاج دارند، انتخاب کنند. در واقع سیستم فرمان Sayer، تنها قسمت خودرو خواهد بود که رانندگان اختیار آن را در دست دارند."

در چند سال اخیر خودروسازان بر روی طراحی و تولید خودروهای خودران تلاش می کنند. ایده ی اولیه برای این تکنولوژی، حذف پدال ها و سیستم فرمان بود اما اکنون استفاده از سیستم فرمان هوشمند نیز به عنوان یکی از گزینه ها مطرح می شود و می توان از آن به عنوان نوعی سوئیچ برای استفاده از خودروهای خودران استفاده کرد. کمپانی جگوار در این باره اعلام کرده است که این سیستم فرمان، این قابلیت را دارد تا ضمن پیشنهاد نوعی از رانندگی در موقعیت های مختلف، شما را برای رسیدن به موقع در مقصد کمک کند. همچنین این سیستم در هنگام سفر، پیشنهاد رانندگی به صورت دستی در مسیرهایی که راننده احتمالا از رانندگی در آن لذت خواهد برد، را می دهد.

نسخه ی کانسپت این سیستم به افتخار Malcolm Sayer ،طراح اصلی جگوار در سال های بین 1951 تا 1970 که طراحی خودروهای مسابقه ای E-Type و D-Type را بر عهده داشت، نامگذاری شده است. نسخه ی کانسپت Sayer در خودروی کانسپت Future-Type که در سال 2040 معرفی خواهد شد، بکار خواهد رفت.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین