لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

توانایی عجیب یک کودک با وجود سندروم دان

کمپانی استرایدر (Strider) به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های دوچرخه های مخصوص کودکان فعالیت می کند. این کمپانی، همراه با کمپانی دیگری به عنوان اسپانسرهای اصلی در جشن سالانه سالن موزه ی استرجیس (Sturgis Museum Hall) در سال 2017 بودند.

در افتتاحیه ی این مراسم، رایان مک فرلند، موسس کمپانی استرایدر، جایزه ­ی افتخاری استرایدر را به " دیوید دراکل" 10 ساله اعطا کرد. این کودک با وجود داشتن سندروم داون، توانست تا نحوه دوچرخه سواری با دوچرخه 12 اینچی را بیاموزد و اخیرا نیز با موفقیت توانست تا موتورسیکلت را براند. زمانی که موتور سواری دیوید در یک صفحه نمایش بسیار بزرگ نشان داده می شد، بیش از 800 موتورسوار حرفه ای به پا برخاستند و پسر بچه ی کوچک را در حین دریافت جایزه تشویق کردند.

مک فرلند، طی سخنرانی خود اعلام کرد:" کمپانی استرایدر، به بچه ها کمک می کند تا بتوانند نحوه ی دوچرخه سواری (و بعد ها موتورسواری) را به خوبی یاد بگیرند. ما استاندارد های تازه ای برای نوجوانان در نظر گرفته ایم تا بتوانند با دوچرخه، دنیای خود را کشف کنند و تاریخ خود را بسازند. برای دستیابی به این هدف، اخیرا خیریه ای با نام "بنیان آموزش استدایدر" تاسیس شد که وظیفه ی اصلی آن، آموزش مهارت های لازم به بچه ها برای دوچرخه سواری خواهد بود."

کمپانی استرایدر دوچرخه های مناسبی برای کودکان و نوجوانان در رده سنی 18 ماه تا 5 سال تولید می کند. هدف این کمپانی، ساده سازی دوچرخه سواری و کاهش وزن دوچرخه و بهینه کردن سایز دوچرخه است. این کار سبب می شود تا ترس بچه ها از دوچرخه سواری از بین برود و با اعتماد به نفس دوچرخه سواری نمایند. دوچرخه های استرایدر، نحوه ی حفظ تعادل، خم شدن و هدایت کردن دوچرخه را به بچه ها می آموزد و به همین دلیل دیگر نیازی به چرخ های کمکی و یا سه چرخه ها وجود ندارد. کمپانی استرایدر در سال 2007 در Rapid City تاسیس شد و تاکنون بیش از 1.7 میلیون دوچرخه در 75 کشور جهان به فروش رسانده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین