لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

محکومیت یک میلیارد دلاری در انتظار کمپانی جی ام (GM)

شاکیان کمپانی (GM) بدلیل وجود نقص در سیستم احتراق و سایر بخش ها با اتحادیه ی شرکت ها به توافق یک میلیارد دلاری رسیدند و قرار است تا کمپانی جی ام (GM)، یک میلیارد دلار را از میزان سهام بورس خود به شاکیان واگذار کند.

ریچارد گادفری، وکیل کمپانی جی ام، به شدت به این رای اعتراض کرد و به قاضی منهتن طی دادخواستی اعلام نمود که در توافق ایجاد شده بین شاکیان و اتحادیه ی شرکت ها، هیچ حق دفاعی برای کمپانی جی ام در نظر گرفته نشده است. ریچارد گادفری، معتقد است که توافق حاصل شده بین شاکیان و اتحادیه ی شرکت ها، یک تقلب محض بوده و می خواهند سهام کمپانی جدید جی ام را به فروش برسانند. وی معتقد است که توافق حاصل شده، به جهت نقص های فنی مشاهده شده در خودروهای قبل از سال 2009 است. یعنی سالی که کمپانی جی ام، در آن ورشکست شد و اکنون قصد دارند تا با پول کمپانی جدید جی ام، غرامت بپردازند.

البته دادگاه، کمپانی جی ام را بدلیل وجود نقص در سیستم احتراق در 2.6 میلیون خودرو تا قبل از سال 2014 محکوم کرده بود. حتی یک نوع از این نقص فنی ها باعث کشته شدن 124 نفر و زخمی شدن 400 نفر شد.

کمپانی جی ام در بیانیه ای اعلام کرد که در دادگاه نسبت به این توافق نامه اعتراض خواهد کرد و این توافق نامه را یک "سند ساختگی" نامید.

استیو برمن، وکیل شاکیان، اعلام کرد ما به اتحادیه شرکت ها درخواست دادیم تا 10 میلیارد دلار از شکایت های موجود درباره ی نقص سیستم احتراق را در توافق نامه لحاظ کند، که در این صورت میزان ارزش شکایت های تحت بررسی اتحادیه ی شرکت ها بیش از 35 میلیارد دلار می شد.

استیو برمن، بیان داشت که این توافق نامه می تواند 11.9 میلیون دلار از خسارت های مالی را جبران کند و همچنین می تواند 400 الی 500 شکایت درباره ی تلفات و جراحت های حاصله را مختومه نماید. برمن، همچنین اعلام نمود که هنوز بیش از 2.4 میلیون شکایت درباره ی نقص فنی خودروهای تولید شده، بعد از ورشکست شدن کمپانی جی ام وجود دارد و نیازمند رسیدگی هستند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین