لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

کمپانی پورشه، موظف به پرداخت غرامت به شکایت کنندگان شد

در هوای آفتابی، به دلیل انعکاس نور خورشید و تابش مستقیم به چشم رانندگان، رانندگی تا حدی مشکل ساز خواهد شد. به خصوص اگر در روکش داخلی خودروی شما، از رنگ های روشن استفاده شده باشد. این مسئله، نکته ای است که سبب شکایت بسیاری از خریداران خودروی پورشه از این کمپانی شد.

 کمپانی پورشه در خودروهایی که طی سال های 2007 تا 2016 تولید کرد از پوشش رنگ های روشن برای تودوزی و داشبورد استفاده کرده، که همین امر موجب انعکاس بیشتر خورشید به چشم رانندگان و در نهایت شکایت بسیاری از خریداران از این کمپانی شد.

در نتیجه ی این شکایت ها، کمپانی پورشه محکوم شد تا به افرادی که برای مقابله با نور تابیده شده، عینک آفتابی خریده باشند، مبلغ 50 تا 175 دلار به عنوان غرامت بپردازد. اگر چه با این مبلغ نمی توان عینک آفتابی درخور خودروی پورشه خرید اما به هر ترتیب غرامتی حداقلی است که هرکس می تواند بگیرد. طبق قانون، کمپانی هایی که در داخل کابین از رنگ های Cognac ، Luxor Beige ،Natural Brown، Platinum Grey و Sand Beige استفاده می کنند، در این موارد به عنوان مقصر شناخته شده و موظف به جبران خسارت هستند. شاکیان مدعی هستند که پرداخت هزینه ی عینک آفتابی به عنوان جبران این خسارت محاسبه می شود.

 در حالی که کمپانی پورشه اعلام کرده است این امر نقصی برای خودرو به حساب نمی آید، چراکه تا به امروز منجر به حادثه ای نشده است. بیشتر خودروسازان برای پیشگیری از این مشکل از رنگ سیاه و یا رنگ های تیره برای داشبورد استفاده می نمایند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین