لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

اولین اقدام جدی در تولید خودروی پرنده : خودروی پرنده DeLorean

زمانی که به خودروی پرنده DeLorean فکر می کنید، ناخودآگاه به یاد فیلم هایی می افتیم که درباره ی آینده ساخته می شد. اما کم کم به آینده ای که همیشه تصور می کردیم، نزدیکتر می شویم. با این خودرو دیگر نیازی به جاده ندارید و به هر کجا که خواستید می توانید پرواز کنید.

مجله ی وایرد (Wired) در روز های اخیر داستانی را تحت عنوان " خودروی پرنده DeLorean نیازی به جاده ندارد" منتشر کرد و در کنار داستان به معرفی DeLorean پرداخت. "دلورن DeLorean " مدیر اجرایی و طراح اصلی شرکت هوافضایی دلورن DeLorean است.

وی این شرکت را در سال 2012 تاسیس کرد و قصد دارد تا یک خودروی پرنده تولید کند. بحث تولید خودروهای پرنده کاملا جدید است و در همین چند ماه اخیر کمپانی های زیادی از جمله ایر باس، اوبر (Uber)، ولوو، دایملر و گوگل، علاقه مندی خود برای سرمایه گذاری در این پروژه را اعلام کرده اند.

جک استوارت، یکی از نویسندگان مجله ی Wired، در مورد پهباد ساخته شده توسط کمپانی دلورن می گوید: " پهباد DeLorean DR-7 بر خلاف بسیاری از نسخه های کانسپت، زیاد هم عجیب و غریب به نظر نمی رسد. بر خلاف بسیاری از آن ها سایز این پهباد کاملا در حد معقولی طراحی شده و دارای بال هایی هستند که در زمان توقف، بسته می شوند."

 این پهباد دارای دو پره بزرگ در قسمت جلو و عقب بوده که قابلیت تغییر جهت از حالت عمودی به افقی را دارند. در واقع با تنظیم این پره ها، عمل پرواز و فرود اتفاق می افتد. این پهباد خودران بوده و نیازی به هدایت راننده ندارد. این وسیله همچنین با نیروی الکتریسیته کار می کند و با یک بار شارژ می تواند تا مسافت 120 مایل را طی کند.

کمپانی دلورن، چندین مدل از این پهباد را در سایز های مختلف طراحی کرده است. آن ها تلاش می کنند تا نمونه ای تولید کنند که علاوه بر الکتریکی و شارژی بودن آن، بتواند ظرفیت دو سرنشین را داشته باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین