لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

خودرویی که هنگام تصادف با عابران، بدنه اش نرم تر می شود

خودروهای خودران به طور ذاتی قرار است ایمن تر از خودروهای کنونی باشند چراکه آن ها منطقا نباید اشتباهات انسان ها در هنگام رانندگی را داشته باشند. با این وجود، کمپانی ویمو (Waymo) نیز از همین منطق تبعیت می کند و سعی در کاهش هرگونه خطری برای افراد است.

 به همین منظور، کمپانی ویمو توانسته است به تکنولوژی جدیدی دست یابد که در آن، خودرو در هنگام تصادف با عابران پیاده، بدنه ی خود را نرم می کند تا آسیب کمتری به عابران وارد شود. استفاده از این تکنولوژی باعث تغییر میزان مقاومت بدنه، سپر ها  و کاپوت جلو می شود. زمانی که سنسور های خودرو امکان تصاوف با عابر پیاده را تشخیص دهند، بدنه و اتصالات مربوط به آن شل شده و یک سطح نرم تر را برای برخورد ایجاد می کند تا بدین ترتیب آسیب کمتری به عابر پیاده می رسد.

البته این تکنولوژی که گفته شد فقط در قالب ثبت اختراع بیان شده و مشخص نیست که کمپانی Waymo بخواهد از آن در خودروها استفاده نماید. جدا از بحث استفاده از این تکنولوژی در دنیای واقعی ، چندین سوال دیگر نیز مطرح می شود: برای مثال، آیا استفاده از این تکنولوژی، استحکام قبلی خودرو را در تصادف های خودرو با خودرو تامین خواهد کرد؟ استفاده از اتصالات و کابل های اضافی باعث افزایش وزن و یا قیمت خودرو خواهند شد؟ آیا استفاده از این تکنولوژی احتمال آسیب رسیدن به افراد داخل خودرو را افزایش می دهد؟ کمپانی ویمو (Waymo) برای اینکه بتواند از این تکنولوژی در دنیای واقعی استفاده نماید چاره ای جز پاسخ به سوالات مختلف، پیرامون این اختراع جدید ندارد.

این اختراع در نوع خود نیز بی نظیر است، حتی اگر در حال حاضر به تولید انبوه نرسد. در حالی که اکثر کمپانی ها به فکر بهبود تکنولوژی خودران هستند، کمپانی ویمو توانسته یک مرحله جلوتر از این کمپانی ها بیاندیشد و البته دلیل این امر می تواند نگرانی بسیار شدید مردم از خودروهای خودران باشد. چراکه اکثر افراد به ایمنی خودروهای خودران شک دارند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین