لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

آشنایی با کلاس های مختلف رنو کپچر جدید

رنو کپچر (Captur) برای اولین بار در سال 2013 معرفی شد. این کراس اوور محبوب در طول این چند سال توانسته بخش بزرگی از بازار خودروهای SUV را تصاحب نماید. رنو کپچر (Captur) محبوب ترین خودروی کمپانی رنو در بریتانیا به حساب می آید و در چند سال اخیر فروش آن بیشتر از خودروهای دیگر کمپانی رنو مانند مگان و کلیو بوده است.

در سال 2016 رنو کپچر توانست عنوان پرفروش ترین خودرو در کلاس خودروهای کراس اوور در اروپا را تصاحب نماید. به همین دلیل است که کمپانی فرانسوی همچنان با قدرت به تولید این خودرو ادامه می دهد.

طراحی زیبای رنو کپچر، سبب شده تا در دسته ی خودروهای کراس اوور از جمله زیباترین خودروها محسوب شود. در مدل جدید این خودرو تغییراتی اندکی در ظاهر آن ایجاد شده که تا حدودی آن را به SUV نزدیکتر کرده است. از مهم ترین تغییرات ایجاد شده در مدل جدید می توان به گریل جلو اشاره کرد. در گریل جدید استفاده شده در این خودرو از رنگ کروم استفاده شده است تا برند رنو را برجسته تر نشان دهد. همچنین در مدل جدید از چراغ های LED (C – شکل) روشن در تمام طول روز استفاده شده که زیبایی خاصی به ظاهر آن بخشیده است. در کنار رنگ Two-Tone این خودرو، سه گزینه ی دیگر برای رنگ ظاهری در نظر گرفته شده و همچنین در مدل جدید می توانید رنگ سقف خودرو را طوسی انتخاب نمایید.

در مدل جدید این خودرو، تغییری در ابعاد آن ایجاد نشده است. طول این خودرو 4122 میلی متر و عرض آن 1778 میلی متر بوده که این ابعاد موجب ایجاد فضای جاداری در داخل کابین می شود. اساسی ترین تغییر ایجاد شده در داخل کابین استفاده از مواد اولیه با کیفیت تر بوده که سبب شده تا داخل کابین مدرن تر به نظر برسد.

با وجود افزایش رقابت در کلاس خودروهای کراس اوور، کمپانی رنو تغییری در قسمت مکانیکی خودرو ایجاد نکرده است. البته این اقدام را می توان ناشی از رضایت خریداران دانست. همانند مدل قبلی، برای مدل جدید نیز 4 پیشرانه در نظر گرفته شده است که دو نوع از آن ها از نوع دیزلی و دو نوع دیگر از نوع بنزینی هستند.

 پیشرانه ی TCe 0.9 لیتری بنزینی، که رفته رفته تبدیل به پیشرانه ی محبوبی در بین خریداران می شود، توانایی تولید 89 اسب بخار قدرت را دارد و برای رفت آمد های داخل شهری بسیار مناسب است. استفاده از این پیشرانه باعث می شود تا خودرو در عرض 13.2 ثانیه، سرعت خود را از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت برساند. در صورتی نیاز به قدرت موتور بیشتری دارید می توانید از پیشرانه ی 1.2 لیتری بنزینی استفاده نمایید. قدرت خروجی این پیشرانه 118 اسب بخار بوده و در صورت استفاده از این پیشرانه می توان جعبه دنده ی دستی و یا اتوماتیک را به آن کوپل کرد.

 اگر چه نوع جعبه دنده در میزان مصرف سوخت تاثیری نمی گذارد اما از نظر شتاب گیری، استفاده از جعبه دنده ی اتوماتیک باعث شتاب گیری سریع تر خودرو می شود. در صورتی که بخواهید از پیشرانه ی دیزلی استفاده نمایید می توانید از پیشرانه ی 1.5 لیتری دارای توربو شارژر استفاده نمایید. این پیشرانه دارای دو نسخه با قدرت های 89 و 108 اسب بخار است.

5 تیپ مختلف برای رنو کپچر در نظر گرفته شده است. ارزان ترین تیپ موجود، تیپ Expression+ بوده که قیمت فروش آن از 15355 یورو آغاز می شود. این تنها تیپ رنو کپچر Captur است که مجهز به سیستم صفحه نمایش لمسی نیست و در عوض از سیستم R&GO در آن استفاده شده است. از دیگر مشخصات این تیپ می توان به رادیوی DAB، سیستم تهویه و چرخ های 16 اینچی از جنس آلیاژ آومینیوم اشاره کرد.

تیپ های Dynamique Nav ، Dynamique S Nav و Signature X Nav به ترتیب از دیگر تیپ های رنو کپچر هستند. تیپ Signature X Nav برای کسانی طراحی شده است که قصد دارند علاوه بر داخل شهر، در مسیر های آفرود نیز از آن استفاده نمایند. این تیپ به سیستم کنترل کشش و تایر های مخصوص گل و برف مجهز است.

مجهز ترین تیپ رنو کپچر، تیپ Signature S Nav بوده که قیمت فروش آن از 21.405 یورو شروع می شود. این خودرو علاوه بر تمامی امکانات استفاده شده در تیپ Signature X Nav مجهز به سیستم مشاهده ی نقاط کور نیز هست.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین