لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

مقایسه ی مزدا MX-5 با مرسدس AMG GT C

سلیقه ی افراد در زمینه های مختلف می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. این قضیه در مورد نوع خودرو نیز صادق است. در این مقاله می خواهیم به بررسی دو خودروی کابریولت مرسدس AMG GT C و مزدا MX-5 بپردازیم.

خودروهای کابریولت نسخه های خاصی هستند که طرفداران خاصی را می طلبد. ممکن است در نگاه اول به این دو خودرو مقایسه ی آن ها را بی معنی بدانید چراکه تقریبا از نظر تمامی آمار و ارقام خودروی مرسدس AMG GT C برتر از مزدا MX-5 خواهد بود. اما فاکتور مهم در انتخاب خودرو ( به خصوص خودروهای نسخه ی کابریولت یا کانورتیبل) علاقه ی شخص به خودرو است.

شرایط جاده ها و خیابان ها نیز در انتخاب خودروی مناسب، تاثیر گذار خواهد بود. دریک طرف خودروی مزدا MX-5 را داریم که دارای پیشرانه ی 2.0 لیتری با قدرت خروجی 158 اسب بخار است. وزن این خودرو به دلیل طراحی فوق العاده ی شاسی آن حتی به یک تن هم نمی رسد. سقف این خودرو نیز به صورت دستی قابلیت بسته شدن را دارد.

در طرف دیگر خودروی مرسدس بنز AMG GT C قرار دارد. این خودرو تلفیقی از بهترین امکانات و تجهیزات خودروی GT R به علاوه ی یک پیشرانه پر قدرت است. پیشرانه ی استفاده شده در این خودرو از نوع تویین توربو 4.0 لیتری V8 بوده و این پیشرانه توانایی تولید 549 اسب بخار قدرت را دارد. سقف این خودرو به صورت اتوماتیک در عرض کمتر از 11 ثانیه باز و بسته می شود و حتی تا سرعت 50 کیلومتر بر ساعت نیز می توانید آن را در حین رانندگی باز و یا بسته کنید.

ابتدا این دو خودرو را در یک جاده که عرض نسبتا کمی دارد مقایسه می کنیم. در این مسیر مرسدس با توجه به قابلیت ها و تجهیزاتی که دارد بی نقص عمل می کند که قطعا از رانندگی با این خودرو لذت خواهید برد. پس از مرسدس بنز AMG GT C  به سراغ مزدا MX-5 می رویم. در عین ناباوری، این خودرو نیز با وجود اینکه سیستم قدرت ضعیف تری نسبت به مرسدس دارد، در جاده های باریک، فوق العاده ظاهر می شود. حتی باید گفت که هندلینگ این خودرو در جاده ی باریک بهتر از مرسدس خواهد بود.

هرچند برای اینکه قدرت اصلی مرسدس را ثابت کنیم، این دو خودرو را بار دیگر در یک جاده ی پر پیچ و خم اما با پهنای بیشتر تست می کنیم. در این شرایط دیگر همه چیز برای تک تازی مرسدس کافی است. در این شرایط، به خصوص در سر پیچ ها و کنترل خودرو در سرعت بالا، هر خودرویی را از میدان خارج می کند که این ویژگی را نیز می توان در هندلینگ چهار چرخ این خودرو  دید که زمینه ساز این سرعت و قدرت می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین