لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

ایده پرداز سریع ترین وسیله ی حمل و نقل عمومی، دست به کار شد

اگرچه آقای " ایلان ماسک" برای اولین بار ایده ی هایپرلوپ (نوع جدیدی از حمل و نقل سریع) را مطرح کرد، اما اقدامات اجرایی این طرح را به دیگران واگذار نمود. در سال 2013، میلیاردر اهل آفریقای جنوبی، "الان ماسک"، طی یک مقاله، به مبحث هایپرلوپ پرداخت و پس از آن عنوان کرد که اجرای این ایده را به استارت آپ ها واگذار می کند. اکنون منابع خبری تایید می کنند که " ماسک" در نظر دارد تا یک هایپرلوپ منحصر به فرد خود را بسازد. شروع این طرح با مسیر نیویورک به واشنگتن خواهد بود.

کمپانی " ماسک" درخواست خود را به کمپانی بلومبرگ نیز ارسال کرده است که از طرفی این درخواست می تواند به عنوان تهدیدی برای سایر استارت آپ هایی که بر روی طراحی هایپرلوپ کار می کنند، باشد. بدین ترتیب استارت آپ هایی مانند Hyperloop One ، Hyperloop Transportation Technologies، Arrivo و TransPod رقیب جدیدی را در کنار خود خواهند داشت.

"الان ماسک" در ماه گذشته در توییتر خود اعلام کرده که مجوز غیر رسمی ساخت اولین هایپرلوپ خود را در مسیر نیویورک به واشنگتن از سوی کاخ سفید دریافت کرده است. هرچند که تاکنون اقدامی از جانب وی برای ساخت این هایپرلوپ مشاهده نشده است اما اعلام این خبر، سایر کمپانی های درگیر ساخت هایپر لوپ را نگران کرده است.سوال اصلی که در ذهن ایجاد می شود این است که چرا آقای ماسک به صورت اتفاقی تصمیم به ساخت پلت فرم هایپرلوپ را می گیرد؟

یکی از ادعاهایی که در این زمینه مطرح می شود این است که وی با این اقدام خود، می خواهد تا به روند پیشرفت هایپرلوپ ها سرعت دهد و سایر کمپانی هایی که در این زمینه کار می کنند را به تلاش بیشتر وادار کند. البته کمپانی هایی همچون Hyperloop One با سرعت قابل ملاحظه ای پروژه را پیش می برند و توانسته تا فاز دوم تست های خود را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد. به نظر می رسد Hyperloop One نسبت به سایر کمپانی ها به انتهای پروژه نزدیک تر است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین