لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

بهترین خودروهای سواری سال 96 از نظر بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

بر اساس گزارش منتشر شده از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، خودروهای سواری به پنج دسته ی قیمتی تقسیم می شوند. در هر دسته ی قیمتی، با توجه به کیفیت خودرو و استانداردهای آن، رتبه بندی کیفی در بین خودروها توسط شرکت بازرسی کیفیت انجام شده است. پنج دسته ی قیمتی شامل: 1- بالاتر از 100 میلیون تومان، 2- بین 75 تا 100 میلیون تومان، 3- بین 50 تا 75 میلیون تومان، 4- بین 25 تا 50 میلیون تومان، 5- پایین تر از 25 میلیون تومان.

در دسته ی اول قیمتی، یعنی خودروهای بالای 100 میلیون تومان، خودروی مزدا نیو 3 (Mazda New 3) با دریافت چهار ستاره ی کیفی، به عنوان خودروی رتبه اول و خودروی گرند ویتارا، نیز با کسب چهار ستاره ی کیفی از این شرکت، به عنوان دومین خودروی برتر بالای 100 میلیون انتخاب شدند.

 

در دسته ی دوم، یعنی خودروهای بین 75 تا 100 میلیون تومان، هیوندای i20، به عنوان رتبه برتر در بین خودروها برگزیده شد. در این میان، کیا سراتو و تیگو 5 نیز به ترتیب، رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 

در دسته ی سوم، یعنی خودروهای بین 50 تا 75 میلیون تومان، هیوندای i10، به عنوان برترین خودرو از نظر کیفیت در سال 96 شناخته شده است. پس آن، آریزو 5، و چانگان CS 35، عنوان دوم و سوم رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند.

 

در دسته ی چهارم، یعنی خودروهای با قیمت 25 تا 50 میلیون تومان، تندر 90 اتوماتیک پلاس به عنوان خودروی برتر، رنو ساندرو به عنوان دومین خودرو، و تندر 90 اتوماتیک به عنوان سومین خودرو از نظر شاخص های کیفیت در سال 96 انتخاب شدند. در بین این لیست، نام خودروهای زیادی دیده می شود که در میان آن ها، ساینا، تیبا 2 و ام وی ام 110 S، عنوان پایین ترین کیفیت را از آن خود کردند.

 

در دسته ی پنجم، یعنی در بین خودروهای با قیمت پایین تر از 25 میلیون تومان، خودروی تیبا و سایپا X 111 به ترتیب عنوان اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین