لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

تکنولوژی اتصال بلوتوث، اتصال وای فای و نسل جدید اینترنت LTE 4G در خودروها

تکنولوژی اتصال بلوتوث از جمله مواردی است که طرفداران زیادی در بین خریداران خودرو دارد. معمولا بلوتوث اینگونه در میان عموم جا افتاده که از طریق آن می توانند صرفا موزیک یا صوتی را از داخل تلفن همراه خود پخش کنند. اما می توان گفت که این مورد، تنها یکی از موارد کاربرد این تکنولوژی است. به عنوان مثال، سیستم بلوتوث در خودروی شورولت بولت، سبب می شود که خودرو به صورت خودکار، صاحب خود را تشخیص داده و به نوعی به عنوان سیستم ضد سرقت نیز استفاده می شود.

کمپانی ولوو در نظر دارد تا از سیستم اتصال بلوتوث به عنوان جایگزین کلید خودرو نیز استفاده کند. بدین صورت که، خودرو از طریق اتصال بلوتوث تلفن همراه، و بدون استفاده از کلید یا ریموت، در را باز و بسته می کند. این کمپانی سوئدی قصد دارد تا از این تکنولوژی در تولید خودروهای 2017 خود استفاده کند.

 

قابلیت اتصال وای فای و نسل جدید اینترنت LTE 4G در خودروها از دیگر تکنولوژی های جذاب این بخش محسوب می شود که اغلب کمپانی های خودروسازی، از این سیستم در خودروهای تولیدی خود، استفاده می کنند. با استفاده از این، خودرو تبدیل به یک مودم یا Hotspot تبدیل می شود که قابلیت اتصال چندین دستگاه ( اعم از تلفن همراه و لپ تاپ) را دارد. سرنشینان خودرو با استفاده از این تکنولوژی می توانند به راحتی به وب گردی و دانلود بپردازند و نگرانی ای بابت خالی شدن باتری تلفن همراهشان نداشته باشند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین