لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تکنولوژی جدیدی در خودروها: ماشین ها با یکدیگر صحبت خواهند کرد

طبق گزارش انجمن خودروهای آمریکایی (AAA)، تصادفات خودرویی در هر سال، هزینه ای برابر با 300 میلیارد دلار را به این کشور تحمیل می کند. گفتنی است که انگیزه ی اصلی برای تولید این تکنولوژی را، کاهش تصادفات و به طبع، کاهش هزینه های جانی و مالی ناشی از تصادفات جاده ای اعلام کردند. بنابه گزارش سازمان بهداشت جهانی، حوادث جاده ای سالانه جان 1 میلیون و 200 هزار نفر انسان را در سراسر جهان، می گیرد. این تصادفات معمولا بیش از 50 میلیون زخمی بر جای می گذارد. همه ی این عوامل دست به دست هم دادند تا کارشناسان و مختصصان دنیای خودرو، اقدام به استفاده از تکنولوژی جدید ارتباطی خودرو با خودرو کنند.

تکنولوژی ارتباطی خودرو با خودرو ( V2V) و خودرو با خیابان ( Vehicle-to-Infrastructure) قطعا یکی از همان تکنولوژی هایی است که برای همه جالب توجه خواهد بود. این تکنولوژی ارتباطی، سبب می شود تا خودرو ها با یکدیگر و همچنین با خیابان و آنچه که در خیابان وجود دارد، ارتباط برقرار کند. مثلا ارتباط خودرو شخصی با چراغ راهنمایی و رانندگی، عابر پیاده، دست انداز، و غیره. 

شاید بپرسید که این تکنولوژی، چه اهمیتی می تواند داشته باشد؟ در جواب خواهیم گفت که با توجه به اینکه قرار است تا در آینده، خودروهای خودران، جای خودروهای معمولی را بگیرد، به همین خاطر این نیاز ایجاد می شود تا خودروها بتوانند با دیگر خودروها و حتی دنیای اطراف خود مانند خیابان، اشیا، و غیره ارتباط برقرار کنند. این امر سبب می شود که افزایش امنیت بیشتر خودرو خواهد شد. گذشته از آن، این تکنولوژی را می توان اقدامی جدی در جهت کاهش تصادفات و تلفات جانی و مالی دانست. 

به عبارت دیگر، تکنولوژی ارتباطی خودرو با خودرو ( V2V) و خودرو با خیابان (V2I) این امکان را فراهم می کند تا خودروها بتوانند اطلاعات اساسی و حیاتی را برای کمک به سرنشینان خودروها، به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، در خودروی مرسدس بنز کلاس E محصول 2017، از این تکنولوژی به منظور انتقال اطلاعاتی نظیر ترافیک، هشدارهای ایمنی، شرایط آب و هوایی و سایر اطلاعات مهم جاده ای، استفاده شده است.

قرار است با این تکنولوژی، شاهد مکالمه ی خودروها با یکدیگر باشیم. کمپانی "جنرال موتورز" از این تکنولوژی ارتباطی V2V در سال 2006 در خودروهای کادیلاک استفاده کرد. از آن پس، سایر خودروسازان بزرگ مانند بی ام و، دایملر، هوندا، آئودی، تویوتا و ولوو نیز از این فناوری در ساخت خودرو، بهره گرفتند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین