لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

لوکس ترین خودروی جهان: رولز رویس فانتوم

زمانی که شما تولید کننده ی لوکس ترین خودروهای دنیا باشید، باید به این فکر باشید که خودروهای شما، نیاز مشتری های سخت پسند را رفع کند. اگرچه کمپانی رولز رویس از این مرحله عبور کرده است و همه می دانیم که لوکس ترین خودروهای دنیا را تولید می کند اما همچنان برخی از مشتریان به دنبال خودروهای لوکس تری هستند. به همین دلیل رولزرویس در نظر دارد تا خودروی Phantom خود را بهبود دهد. این خودرو برترین محصول کمپانی رولز رویس است و در خاص بودن این خودرو همین بس که حتی کمپانی بی ام و نیز به تمجید از آن پرداخت.

"مولر اتووس"، مدیر اجرایی کمپانی رولز رویس، در مورد تولید نسخه ی جدید رولزرویس فانتوم Phantom می گوید: " برخی از مشتریان ما که به دنبال حداکثر لوکس بودن هستند، از ما درخواست کردند تا یک نسخه ی انحصاری تر را به آن ها معرفی کنیم و این امر سبب شد تا تصمیم به تولید نسخه ی جدید Phantom را بگیریم."

شاید در نگاه اول متوجه تغییرات این خودرو نشویم اما رولز رویس اولین تغییرات را از طراحی خارجی در این خودرو آغاز کرده است. Phantom VIII، دارای یک فریم آلومینیومی کاملا جدید بوده که طراحان به آن لقب "طراحی لوکس" را داده اند. این پلت فرم قرار است تا برای ساخت خودروهای آتی کمپانی رولز رویس از جمله خودروی Cullinan SUV به کار رود. از طرفی این پلت فرم این امکان را به مهندسان و طراحان می دهد تا بتوانند به راحتی ایده های مولر اتووس را عملی نمایند.

رولز رویس اعلام کرده است که فریم جدید این خودرو نسبت به فریم قبلی آن، 30 درصد مقاومت بیشتری دارد. سیستم تعلیق جدید در نظر گرفته شده برای این خودرو شامل پیکربندی Double Wishbone در قسمت جلو و محور 5 اتصالی در قسمت عقب است. سیستم دیفرانسیل این خودرو از نوع 4 چرخ بوده که از این قابلیت بیشتر برای پایداری در سرعت های بالا استفاده می کند. فانتوم جدید همچنین به جدیدترین نسخه ی سیستم تعلیق بادی مجهز است. دوربین نصب شده در شیشه ی جلوی خودرو به بررسی ناهمواری های جاده پرداخته تا بر اساس آن وضعیت باد سیستم تعلیق را تنظیم کند. بدین ترتیب سرنشینان این خودرو کوچکترین مزاحمتی را در داخل کابین احساس نمی کنند. البته کمپانی مرسدس بنز نیز از این ویژگی در برخی از خودروهای لوکس خود استفاده می کند اما رولز رویس توانسته تا این سیستم را بهبود دهد.

طراحی داخل کابین این خودرو مثل همیشه فوق العاده خاص است. در بدنه ی این خودرو از صفحه های 6 میلی متری برای ضد صدا کردن داخل کابین استفاده شده است. اگر با این رقم همچنان به ضد صدا بودن کابین شک دارید، باید گفت که در مجموع از 130 کیلوگرم مواد عایق کننده ی صدا در این خودرو به کار رفته است. استفاده از این مواد باعث شده تا داخل کابین فانتوم جدید، در سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به میزان 60 دسی بل ساکت تر از فانتوم قبلی باشد.

سیستم قدرت فانتوم جدید به عنوان بخش جذاب این خودرو خواهد بود. در رولز رویس فانتوم از یک پیشرانه ی تویین توربو 6.75 لیتری در آن استفاده شده که توانایی تولید 563 اسب بخار قدرت و 663 پوند فوت گشتاور را دارد. این خودرو به جعبه دنده ی 8spd ZF مجهز است.

  

خودروهایی مانند فانتوم، گذشته از این، جزء خودروهایی محسوب می شد که در عرصه خودروهای خودران، پیشگام بوده است. نسخه ی جدید این خودرو نیز دارای سیستم های الکترونیکی فراوانی بوده که قلب این قطعات الکترونیک توسط کمپانی بی ام و تولید شده است.

" گایلز تیلور"، رئیس بخش طراحی رولز رویس، در مورد نسخه ی جدید فانتوم می گوید:" این خودرو به اندازه ای خاص بوده که هر کس آن را در خیابان ببیند زندگی اش متحول خواهد شد. "

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین