لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

موتور سیکلت دوکاتی Multistrada 1260، قدرتی برابر با یک صاعقه

کمپانی دوکاتی در نظر دارد تا قدرت پیشرانه ی موتور سیکلت قدرتمند Multistrada 1200 را بیشتر کند. البته این خبر هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما بر اساس خبر های به گوش رسیده دوکاتی قصد دارد تا حجم موتور را از 1200 سی سی  به 1262 سی سی برساند.

این افزایش حجم موتور باعث افزایش قدرت تولیدی موتور می شود. البته استفاده از پیشرانه ی جدید، باعث کاهش وزن موتور به میزان 22 پوند نیز می شود.

اگرچه موتور Multistrada 1200 با پیشرانه ی قبلی خود نیز یکی از بهترین موتور های کلاس Adventure در دنیا است، اما افزایش قدرت پیشرانه، تاثیر بسزایی بر روی موتور خواهد گذاشت و موجب بهبود وضعیت آن در بازار فروش نیز خواهد شد.

سوالی که در ذهن شما ایجاد می شود این است که پیشرانه ی جدید تا چه اندازه باعث بهبود موتور خواهد شد؟

 پاسخ به این سوال، نیازمند انجام تست و آزمون بر روی این موتور سیکلت است اما نکته ای که وجود دارد این است که، کمپانی دوکاتی پیشرانه ی جدیدی را از XDiavel خریداری کرده است. البته این پیشرانه به طرز حرفه ای تیونینگ شده و انتظار می رود تا قدرت خروجی پیشرانه به 165 اسب بخار برسد و میزان گشتاور تولیدی آن نیز 100 پوند فوت برآورد شده است.

کمپانی دوکاتی درنظر دارد تا در تمامی تیپ های این موتور، از پیشرانه ی جدید استفاده کند. بدین ترتیب همچنین می توان، از امکانات تیپ های S و Pike’s Peak به همراه پیشرانه ی قدرتمند تر استفاده کرد.

 با وجود اینکه اطلاعات دیگری در ارتباط با نسخه ی جدید این موتور هنوز منتشر نشده، اما همچنان اگر کمپانی دوکاتی، ارتقایی در سایر بخش های موتور ایجاد نکند، انتظار می رود تا همان سیستم های قبلی استفاده شده در نسخه ی اصلی را در نسخه ی جدید نیز بکار ببرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین