لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

اقدام عجیب کمپانی رنو در تولید یک قوری زرد رنگ

کمپانی رنو به منظور یادبود خودروی فرمول یک خود، به تولید یک قوری با مشخصاتی شبیه به آن خودرو، اقدام کرده است. اگرچه این اقدام، در ظاهر چندان کار معقولی به نظر نمی رسد اما با آگاهی از اتفاقات سال های 1977 در کمپانی رنو، می توان دریافت که این اقدام، یک عکس العمل هوشمندانه از کمپانی رنو در برابر تاریخ مسابقات فرمول یک است.

خودروی RS01، اولین خودروی کمپانی رنو برای مسابقات فرمول یک بود. این خودرو برای اولین بار، رقابت خود در این مسابقات فرمول یک در سال 1977 شروع کرد و بنابر اعلام کمپانی رنو، خودروی RS01، اولین خودروی دارای توربو شارژر از این کمپانی به حساب می آید. سیستم قدرت به کار رفته در این خودرو، عملکرد خوبی نداشت و معمولا در حین مسابقه به شدت دود می کرد. به همین دلیل مدیر تیم رنو در مسابقات فرمول یک، این خودرو را " قوری زرد" نامید.

با این توصیف ها، می توان گفت که تولید یک قوری زرد رنگ توسط کمپانی رنو، یادآور چهلمین سالگرد تولید خودروی RS01 و اولین حضور رنو در مسابقات فرمول یک است. این قوری شباهت هایی به خودروی RS01 نیز دارد. برای مثال رنگ این قوری همانند خودروی RS01 زرد رنگ بوده و طراحی آن نیز شباهت هایی به RS01 دارد.

 بنابر اعلام کمپانی رنو، این قوری قرار است در رستوران کمپانی رنو به نام Atelier Renault مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین کمپانی رنو در نظر دارد تا 40 نمونه از این قوری ها را از طریق اینترنت به فروش عموم برساند. قیمت هر قوری تقریبا 147 دلار خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین