لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

ایده ی جالب کمپانی فورد برای حمل دوچرخه با خودرو

کمپانی هایی نظیر Yakima و Thule که به ارائه خدماتی مانند حمل و نقل دوچرخه ها می پردازند، در بین دوچرخه سواران از محبوبیت بالایی برخوردارند. برای حمل دوچرخه، معمولا سه راه وجود دارد: یا خودروی بزرگ یا خودروی باری داشته باشید، یا دوچرخه را از هم باز کنید و پس از حمل و نقل، مجددا سر هم بندی کنید و یا اینکه از باربند استفاده کنید.

اگرچه شرکت های حمل و نقل دوچرخه، می توانند راه حل مناسبی برای مشکل جابجایی باشند اما با این حال، هر روشی مشکلات خود را دارد. اخیرا کمپانی فورد اقدامی در زمینه ی طراحی نوعی از باربند برای دوچرخه ها کرده که البته با ارائه ی این طرح توانسته است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند.

به طور کلی سه نوع باربند برای دوچرخه ها وجود دارد: باربند سقفی، باربند طنابی ( نصب شده در عقب) و باربند مکشی. ابداعی که کمپانی فورد در زمینه ی طراحی باربند دوچرخه ها داشته، بیشتر شبیه به سیستم باربند طنابی ( نصب شده به عقب خودرو) است. این سیستم باربندی به قسمت عقب خودروی فورد F-150 متصل شده و می توان در صورت عدم استفاده، آن را از خودرو جدا کرد. این نوع باربند بر خلاف سایر باربندهای موجود برای دوچرخه ها، به راحتی قابل استفاده است.

باربندهای سقفی که از رایج ترین نوع باربندهای دوچرخه به حساب می آیند، مشکلاتی را نیز به همراه دارند. در صورتی که سقف خودرو مسطح نباشد، موجب عدم قرارگیری مناسب باربند سقفی بر روی آن می شود. تنها مزیت این باربندها عدم نیاز به درآوردن آن، در صورت عدم استفاده است. باربند های سقفی همچنین می توانند محدودیت هایی را از نظر ارتفاع، به خصوص هنگام عبور از زیر پل های کم ارتفاع ایجاد کنند.

اگر کمپانی فورد بتواند ایده ی خود را به تولید انبوه برساند می تواند رقیبی جدی برای سایر باربند های دوچرخه باشد. چراکه در عین زیبایی، استفاده از آن را برای دوچرخه سواران، آسان کرده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین