لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

گرانی دنا پلاس تا چه زمان ادامه دارد؟

 در فروردین ماه بود که دنا پلاس ( Dena Plus) یا همان نسخه فیس لیفت دنا (Dena) با مبلغ 46 میلیون و 31 هزار تومان قیمت گزارش شد. اگر بخواهیم کمی واقع بین تر نیز نگاه کنیم، دنا را نیز می توان به عنوان فیس لیفت سمند EF7 دانست البته با اختلاف قیمت 9 الی 10 میلیون تومانی. ابتدا سمند EF7 با قیمت حدودا 33 میلیون 600 هزار تومان تولید می شود. پس از آن، دنا با قیمت 43 میلیون 500 الی 44 میلیون تومان عرضه می شود. اکنون با تغییراتی جزئی ظاهری بر روی دنا، خودریی جدید تحت عنوان دنا پلاس وارد تولید شده و با قیمت متغیر 46 میلیون و سپس با قیمت 48 میلیون ( آن هم فعلا از جانب کمپانی و نه بازار خودرو) به زودی روانه بازار خواهد شد. دنا پلاس در نهایت ارزش خرید را خواهد داشت؟

 خودروی دنا پلاس ( Dena Plus) محصول کمپانی ایران خودرو با وجود اینکه هنوز روانه بازار نشده، اعمال نرخ بیمه نامه شخص ثالث را به عنوان دلیل افزایش  قیمت 1 میلیون و 600 هزار تومانی این خودرو اعلام کرده اند.

دنا پلاس نسبت به دنا، تغیراتی فنی و داخلی را تجربه نکرده است. از جمله تغییراتی که بر روی این خودرو اعمال شده می توان به:  تغییر چراغ های آن، آنتن سقفی جدید (Shark fin)، آینه های جانبی برقی، دوربین دید عقب، چراغ های عقب جدید و سقف سانروف اشاره کرد. 

دنا پلاس به لحاظ فنی و مشخصات، دارای موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه، حجم موتور 1646، قدرت 113 اسب بخار، گشتاور 155 نیوتون متر، حداکثر سرعت 190، وزن 1258 است که در نهایت در مقایسه با دنا، تفاوتی مشاهده نمی کنیم. برای مقایسه دنا پلاس و دنا می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید. 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین