لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

آیا در حمل و نقل شهری به سرعت 1200 کیلومتر بر ساعت خواهیم رسید؟

اگر ایده ی کمپانی حمل و نقل سریع السیر " هایپر لوپ وان (Hyperloop One) " برای سرعت بخشیدن به حمل و نقل عمومی در آینده عملی شود، بدون شک تمامی محصولات این کمپانی به راحتی به فروش خواهند رسید. اما تاکنون سیستم حمل و نقل مغناطیسی" مگلو  MagLev" ارائه شده توسط " کمپانی هایپر لوپ وان "به صورت عملی به کار گرفته نشده است.

 سیستم حمل و نقل مغناطیسی" مگلو MagLev"، به عنوان یک روش حمل و نقل است که از نیروی مغناطیسی، به منظور حرکت وسایل نقلیه بدون تماس با زمین، استفاده می کند.

کمپانی هایپر لوپ وان (Hyperloop One) ادعا کرده است که در 12 می سال 2017 ( مصادف با 22 اردیبهشت 96) اولین تست تمام عیار خود را انجام داده است. واگن مخصوص این کمپانی در شرایط خلا در این تست توانست به سرعت 120 کیلومتر بر ساعت برسد که این اتفاق در مرکز تست نوادا Nevada صورت گرفته است.

درست است که دستیابی به سرعت 1.200 کیلومتر بر ساعت، با این روند خیلی زمانبر به نظر می رسد اما همانند تمامی پروژه های بزرگ تاریخ مانند "پروژه فضایی SpaceX " باید به این پروژه وقت کافی داد و نتایج این تست را یک پیشرفت تلقی نمود.

مرحله بعدی این آزمایشات، طراحی یک محفظه از جنس آلومینیوم – فیبر کربن است که بتواند به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت برسد. باید منتظر ماند و دید چه زمانی این پروژه به هدف نهایی خود خواهد رسید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین