لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

عجیب اما واقعی: مرسدس بنز در قالب پیکاپ

اخیرا اخبار عجیب اما واقعی از تولید محصول جدید کمپانی مرسدس بنز منتشر شده است. طبق خبر جدید این کمپانی آلمانی، تا اواخر این دهه، شاهد تولید پیکاپ از آن ها خواهیم بود. یعنی یک مرسدس بنز پیکاپ. بر اساس عکس هایی که به صورت مخفیانه از این خودرو منتشر شده، متوجه اطلاعات جدیدی شدیم که در نوع خود قابل توجه است.

مرسدس بنز برای تولید این پیکاپ با کمپانی نیسان همکاری کرده است. بدین ترتیب هزینه های تحقیق و توسعه برای مرسدس کاهش پیدا کرده و از طرفی این کمپانی تا حد امکان، توان مهندسی خود را در تولید آن به کار گرفته است. همکاری نیسان با مرسدس در این پروژه سبب شده تا این گونه برداشت کنیم که این مرسدس بنز پیکاپ، شبیه به "نیسان پیکاپ Navara" است اما در حقیقت این پیکاپ، تفاوت های بسیار زیادی با نیسان پیکاپ Navara دارد. برخی از کارشناسان معتقدند که کمپانی مرسدس، نام پیکاپ خود را GLT خواهد گذاشت و دلیل استفاده از این نام را می توان در به کارگیری مشخصات ظاهری خودروی مرسدس بنز کلاس GL-SUV در این پیکاپ جست.

تا به امروز کمپانی مرسدس فروش این پیکاپ را در اروپا، استرالیا، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین را قطعی اعلام کرده است اما فروش این خودرو در آمریکای شمالی در هاله ای از ابهام قرار دارد. از دیگر ابهامات خودرو، ویژگی ظاهری آن است. احتمالا کمپانی مرسدس در اواخر سال 2017 از این پیکاپ رونمایی خواهد کرد و انتظار می رود تا این پیکاپ در سال های 2018 و 2019 وارد بازار خودرو شود.

کمپانی مرسدس اخیرا تایید کرده که این پیکاپ بر اساس پلت فرم پیکاپ نسل جدید نیسان NP300 Navara ساخته خواهد شد. دلیل انتخاب این پلت فرم، به مشارکت کمپانی نیسان در پروژه ی تولید این پیکاپ باز می گردد.

هنوز گزینه های مد نظر مرسدس برای انتخاب پیشرانه ی این پیکاپ منتشر نشده است ولی مطمئنا هر سیستم قدرتی که در این پیکاپ مورد استفاده قرار بگیرد دارای کیفیتی در حد و اندازه های برند مرسدس خواهد بود. یکی از پیشرانه های احتمالی این پیکاپ می تواند پیشرانه ی 4 یا 6 سیلندر تولید شده در خود کمپانی مرسدس باشد. البته وجود گزینه ی V8 به عنوان قدرتمند ترین نسخه ی این پیکاپ نیز بسیار محتمل است.

 در مورد جعبه دنده هم می توان انتظار داشت که از یک جعبه دنده ی 7 سرعته با سیستم 4MATIC AWD و همچنین ازچرخ های 21 اینچی در این پیکاپ استفاده شود. مرسدس بنز قطعا دو تیپ تک کابین و دو کابین این پیکاپ را تولید خواهد کرد تا مشتریان بر اساس نیاز، یکی از این دو تیپ را انتخاب نمایند.

از دیگر شگفتی های کمپانی مرسدس بنز در معرفی این پیکاپ، می تواند طراحی و کیفیت کابین آن باشد. هنوز اطلاعات مربوط به داخل کابین توسط کمپانی مرسدس اعلام نشده و مشخص نیست که پیکاپ تولیدی مرسدس، یک پیکاپ لوکس خواهد بود یا یک پیکاپ معمولی؟!

پیکاپ تولیدی مرسدس پس ورود به بازار فروش، با رقیبانی جدی نظیر فورد Ranger و فولکس واگن Amarok مواجه خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین