لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

5 نکته ای که هنگام فروش خودرو نباید فراموش کرد

گذشته از این، در سایت رکاب به ارائه مقالاتی در مورد خرید خودرو،  جزئیات فنی خودرو،  قیمت های روز خودرو، مشخصات فنی و قیمت موتورسیکلت دست دوم و نو، و تکنولوژی روز دنیا در صنعت خودرو و موتورسیکلت پرداختیم. در این مقاله قصد داریم تا به ارائه نکاتی در مورد فروش خودرو بپردازیم. 

1- فروش یک خودروی کار کرده بسیار دشوار است و خرید خودروی دست دوم حتی از آن هم دشوارتر. قبل از فروش خودرو، بهتر است قسمت هایی که مورد بررسی قرار می گیرند، را تمیز کنید. اولین قسمت مهم در خودرو، کف خودرو و زیراندازهای خودرو است. زیراندازها بیشتر از سایر قسمت های خودرو مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند نشانگر نحوه ی استفاده از سایر بخش های خودرو نیز باشند. به عبارت دیگر زیراندازها، کیفیت مراقبت از خودرو را نشان می دهند. اولین راه برای رفع این مشکل، خرید زیراندازهای نو است. در صورتی عدم توان مالی برای خرید زیراندازهای نو، می توان آن ها را با جارو و فرچه تمیز نمود. با این کار می توان تا حدودی زیراندازها را نو نوار کرد. همواره به یاد داشته باشید که ظاهر خودرو، یکی از مهمترین نکات در فروش خودرو است.

2- در بسیاری از مواقع، خریدار ابتدا کاپوت جلو را بالا خواهد زد و پیشرانه ی خودرو را مورد بررسی قرار خواهد داد. اگر روی پیشرانه ی شما پر از گرد و خاک و کثیف باشد، تصویر خوبی در ذهن فرد ایجاد نمی شود. به راحتی می توانید با استفاده از دستمال مرطوب، قسمت های پلاستیکی را تمیز کنید. این کار تاثیر بسزایی خواهد داشت. از جارو برقی برای تمیز کردن گرد و خاک و شاخه و برگ در کناره های کاپوت استفاده کنید. استفاده از هوای فشرده در این نقاط می تواند نیز موثر باشد. بعد از تمیز کردن این قسمت ها، می توانید از یک پوشش بر روی قسمت های پلاستیکی سیاه استفاده کنید. اما حتما به یاد داشته باشید که بعد از استفاده از پوشش، یکبار با دستمال خشک این قسمت ها را تمیز کنید. چراکه سطوح بیش از حد براق، گرد و خاک را به زودی به خود جذب می کنند.

3- احتمالا تاکنون هزاران بار وارد و خارج از خودرو شده اید. این نکته را هم در نظر بگیرید که خریدار احتمالی تاکنون در جای شما ننشسته اند. پس به اولین ورود خود به خودرو و نشستن در پشت فرمان فکر کنید. چه احساسی داشتید؟ چه بویی از داخل کابین به مشام شما می رسید؟ داخل خودرو تمیز بود؟ مطمئنا بازگشت به گذشته برای پاسخ دادن به این سوالات امکان پذیر نیست. اما شما می توانید با تمیز کردن درب راننده، کمربند راننده، کنسول مرکزی، دستگیره ی درب، فرمان و تمامی قسمت هایی را که خریدار احتمالی با آن در تماس خواهد بود را زیباتر جلوه دهید.

4- خود را به چشم خریدار ببینید و به مواردی که در تست کردن خودرو آزار دهنده است، توجه نمایید. سپس آن موارد آزار دهنده را رفع کنید. یک نکته ی بسیار مهم در فروش خودرو، از بین بردن بوی بد داخل کابین است. اگر بوی بدی از داخل کابین به مشام می رسد، ابتدا محل و مبدا بوی بد را پیدا کرده و سپس محیط مورد نظر را جارو کرده و با فرچه تمیز نمایید. همچنین باید فیلتر کابین خودروی را تعویض نمود. استفاده از رایحه های خوش بو برای از بین بردن بوی بد داخل کابین فکر خوبی به نظر می رسد.

5- بدون تردید رنگ ظاهری و چرخ های خودرو، اولین قسمت خودرو است که هنگام خرید و فروش مورد بررسی قرار می گیرد. داشتن رنگ بدون ایراد، می تواند ارزش خودرو را تا 10 درصد افزایش دهد. اما از طرفی، صرف زمان زیاد برای تعمیر کردن و براق کردن آن شاید برای شما امکان پذیر نباشد. حداقل کاری که می توان کرد این است که، خودرو را شسته و و پس از شستن، از واکس رنگ (پولیش) بر روی خودرو استفاده نمود. نباید ارزش چرخ ها را دست کم گرفت. چراکه زیبایی چرخ ها، تصویر بسیار خوبی از خودرو در ذهن مشتری ایجاد می کند. سعی کنید ظاهر و داخل چرخ های خودرو، کاملا تمیز جلوه کنند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین