لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

استون مارتین Valkyrie : سوپر خودرویی 3 میلیون دلاری

طی سالیان اخیر کمپانی استون مارتین اخبار متعددی را در مورد سوپر خودروی Valkyrie منتشر کرد. نام پروژه ی تولید این خودرو در ابتدا RB-001 نام داشت و اکنون با نام رسمی قرار است پروژه ی تولید آن نهایی شود.

اخیرا استون مارتین اطلاعات و عکس های جدیدی از این خودرو را منتشر کرده است که بر اساس این عکس ها می توان گفت که تولید Valkyrie تقریبا نهایی شده است. در عکس های اخیر چراغ های اصلی این خودرو بروز رسانی شده و چندین تغییر آیرودینامیک نیز در آن ایجاد شده است. طراحی فرمان ، صندلی ها و سیستم سرگرمی استفاده شده در این خودرو نشان دهنده آن است که طراحی داخلی نیز به اتمام رسیده است.

این خودرو به نحوی طراحی شده که علاوه بر فراهم کردن راحتی مد نظر سرنشینان، تا حد امکان صدمه ی کمتری به محیط زیست وارد کند. نکته ی برجسته در طراحی خارجی این خودرو، دریچه های ورودی هوا است که با طراحی منحصر بفرد علاوه بر ایجاد تهویه ی مناسب، نیروی رو به پایین را نیز افزایش می دهند.

یکی از مهم ترین تغییرات ایجاد شده در عکس های جدید این خودرو نسبت به عکس های قدیمی، تغییر در چراغ های اصلی و چراغ های عقب بوده که طراحی جدید آنها علاوه بر زیبایی خیره کننده، در کاهش وزن خودرو نیز موثر هستند. چراغ های اصلی این خودرو 30 تا 40 درصد نسبت به سایر چراغ های استفاده شده در سایر خودروهای استون مارتین سبکتر هستند.

متاسفانه هنوز اطلاعات کافی در مورد چراغ های عقب منتشر نشده است. کمپانی استون مارتین همچنین تصمیم گرفته تا به جای استفاده از یک نشانه ی فلزی سنگین، نام استون مارتین " Aston Martin " را به صورت لیزری بر روی این خودرو حک نماید که این امر نیز سبب کاهش وزن خودرو شود. ضخامت این نشانه ی لیزری 70 میکرون است. برای اینکه این عدد برای شما ملموس تر شود، باید گفت که تار موی انسان ضخامتی در حدود 100 میکرون دارد.

داخل کابین این خودرو نشانه های خودروهای فیبر کربنی نسل آینده کاملا به چشم می خورد. صندلی های داخل کابین مستقیما به کف کابین متصل شده و راحتی مد نظر سرنشینان را تامین می کنند. وضعیت قرارگیری سرنشینان بر روی این صندلی ها همانند خودروهای F1 و Le Mans است. فرمان استفاده شده در این خودرو تمامی کنترلر های مورد نظر را بر روی خود جای داده و در وسط آن یک صفحه نمایش وجود دارد که می توان آن را در آورد. تمامی اطلاعات ضروری، علاوه بر صفحه نمایش اصلی، در روی صفحه نمایش فرمان نیز نشان داده می شوند.

قیمت فروش استون مارتین Valkyrie انتظار می رود در حدود 3 میلیون دلار باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین