لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

چری تیگو 5 ( Chery Tiggo 5) در دو مدل Excellent و Luxury

 

در این مقاله به بررسی مشخصات فنی، ویژگی ها و قیمت خودروی چری تیگو 5 می پردازیم.

 

چری تیگو 5 با حجم موتور 1971 سی سی، قدرت 137.5 اسب بخار، حداکثر گشتاور 182.4 نیوتون متر به عنوان یک خودروی چینی در بازار داخلی ایران عرضه شد. تیگو 5 از جمله خودروهای شاسی بلند چری است که برای اولین بار در سال 2014 از آن رونمایی شد.

چری تیگو 5، در دو مدل Excellent و Luxury قابل عرضه است که البته هیچ یک از این دو مدل به لحاظ موتوری و فنی تغییر چندانی ندارد. این تغییر را تنها می توان در برخی از آپشن های آن ها مشاهده کرد.

 

در ویدیوی زیر تمام ویژگی ها و تجهیزات خودروی تیگو 5 بررسی شده است. لطفا قبل از خواندن ادامه مطلب آن را تماشا کنید.

 

 

 

نقد و بررسی چری تیگو 5

ادامه بررسی چری تیگو 5 را با نقد و بررسی این خودروی چینی آغاز می کنیم. برای چری تیگو 5 ( Chery Tiggo 5)، حجم موتور 2000 سی سی درنظر گرفته شده که این مهم برای چنین خودرویی کم به نظر می رسد و برای افرادی که شتاب خودرو برای آن ها به عنوان یکی از اولویت ها مطرح است، باید گفت که این خودرو در این بخش ضعیف است. از جمله ایراداتی که به این خودرو وارد شده، می توان به مصرف سوخت نامناسب، گیربکس دردسرساز و حذف برخی از آپشن ها اشاره کرد. آپشن هایی مانند گرمکن و سردکن صندلی، آینه های تاشوی برقی، سیستم نمایشگر باد تایرها TPMS. قدرت 136 اسب بخار برای وزن 1500 کیلوگرمی این خودرو، ضعیف به نظر می رسد و همین امر به عنوان ضعف جدی آن مطرح است.

 

جدول مشخصات فنی چری تیگو 5

در بخش زیر به صورت خلاصه با مشخصات و قیمت تیگو 5 ( Tiggo 5) در دو مدل Excellent و Luxury آشنا خواهید شد:

 

 

امکانات خودروی تیگو 5

از جمله امکانات چری تیگو 5 ( Chery Tiggo 5)  نسخه Excellent می توان به موارد زیر اشاره کرد: دارای کیسه هوا برای سرنشینان جلو و کیسه هوای جانبی (SRS) همچنین برای سرنشینان جلو، سیستم های پایداری HHC – DTC- ASR- ESP- EBA ، دوربین عقب به صورت دینامیک.

از جمله امکانات چری تیگو 5 ( Chery Tiggo 5)  نسخه Luxury می توان به موارد زیر اشاره کرد: دارای کیسه هوا برای سرنشینان جلو و دوربین عقب به صورت استاتیک.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین