لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

هوش مصنوعی در آئودی A8 مدل 2018 چگونه عمل می کند

کمپانی آئودی مرزهای لاکچری را در بزرگترین سدان خود یعنی در نسخه ی جدید خودروی A8 جابجا کرده است. از آنجایی که خودروی A8 برترین نماینده ی کمپانی آئودی به حساب می آید، همواره بهترین و جدیدترین امکانات و تکنولوژی ها در آن مورد استفاده قرار می گیرد.

 این امکانات و تکنولوژی ها شامل گزینه های متعدد برای سیستم قدرت، سیستم الکتریکی 48 ولتی، سیستم دیفرانسیل 4 چرخ، طراحی داخلی منحصر به فرد و سیستم رانندگی اتوماتیک است. دو گزینه برای طول محور این خودرو در نظر گرفته شده که نسخه ی A8L به اندازه ی 5.1 اینچ نسبت به A8 پایه، طول بیشتری دارد.

اگر چه رقیبان کمپانی آئودی در مورد این ادعا که " A8 اولین خودروی تولید شده در دنیا در زمینه ی تکنولوژی خودران پیشرفته است"  مخالف هستند، اما با این وجود در خودروی آئودی A8، تکنولوژی های جدیدی در زمینه ی خودران کردن این خودرو استفاده شده است. سیستم Audi Al Traffic Jam، در بازه ی سرعت های صفر تا 60 کیلومتر بر ساعت، تمامی عملیات مربوط به روشن کردن خودرو، شتاب گرفتن، هدایت خودرو و ترمز کردن را بر عهده می گیرد و این سیستم به راننده اجازه می دهد تا به کارهای جانبی خود رسیدگی کند.

تکنولوژی Audi Al در واقع هوش مصنوعی را در خودروی A8 تزریق کرده است. این سیستم احتمالا بتواند عادت های روزمره، علایق و راه های انتخابی معمول را یاد بگیرد و بر اساس این اطلاعات پیشنهادهایی را به راننده ارائه کند. این خودرو همچنین مجهز به سیستم های پارک کردن هوشمند، ورود به گاراژ و خروج از آن نیز هست. نکته ی جالب در مورد این سیستم ها، عدم نیاز آن ها به حضور راننده در داخل خودرو است.

سیستم الکتریکی 48 ولتی استفاده شده در این خودرو، قابلیت کنترل بر روی سیستم تعلیق را نیز دارد. این سیستم نه تنها قابلیت تغییر ارتفاع هر چهار چرخ به صورت مستقل را دارد، بلکه می تواند خودرو را در وضعیتی قرار دهد که سبب افزایش ایمنی در مواقع تصادف شود. سیستم دیفرانسیل چهار چرخ با قابلیت تنظیم ارتفاع چرخ ها، آئودی A8 را به یک خودروی پایدار در سرعت های بالا و یک خودرو با قابلیت مانور بالا در سرعت های پایین تبدیل کرده است.

5 نوع پیشرانه برای آئودی A8 جدید در نظر گرفته شده است. دو مورد از این پیشرانه های از نوع 3.0 لیتری V6 که دارای نسخه ی دیزلی و بنزینی هستند و نسخه ی بنزینی توانایی تولید 340 اسب بخار قدرت دارد. گزینه ی دیگر برای پیشرانه، پیشرانه ی V8 با قدرت خروجی 460 اسب بخار خواهد بود. قدرتمند ترین پیشرانه ی در نظر گرفته شده برای این خودرو از نوع w12 خواهد بود که دارای قدرت خروجی 585 اسب بخار است. این خودرو دارای نسخه ی هیبریدی به نام A8L e-tron Quattro نیز هست که مجهز به پیشرانه ی هیبریدی بوده و قدرت خروجی این نسخه 449 اسب بخار است. این خودرو دارای سیستم شارژ کردن به صورت وایرلس است.

سیستم اطلاعات و سرگرمی این خودرو شامل یک صفحه نمایش 10.1 اینچی و یک صفحه نمایش LCD در کنسول مرکزی است. صفحه نمایش اصلی بر اساس صدا کار می کند. نسخه ی پایه ی A8 به اندازه ی کافی جادار بوده و در نسخه ی طویل تر A8L می توان از صندلی های مخصوص "Relaxation Seat" که مجهز به گرمکن، تهویه و سیستم ماساژ بدن و پا هستند، استفاده کرد. البته این صندلی ها به عنوان آپشن اضافی در نظر گرفته شده اند.

قیمت این خودرو در اروپا از 90.600 یورو آغاز می شود و قیمت فروش آن در آمریکا بعدا اعلام خواهد شد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین