لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

موتورسیکلت یاماها Venture : یک غول شگفت انگیز

تولید موتورهای سری Venture تا به امروز چندین بار متوقف شده و دوباره از سر گرفته شده است. اولین دوره ی تولید این سری از موتورسیکلت ها به سال های بین 1983 تا 1993 بر می گردد. بعد از این دوره، تولید این سری متوقف شد و دوباره از سال 1996 تا 2009 تولید آن ادامه یافت و دوباره این روند قطع شد. مدل های قبلی سری Venture مجهز به پیشرانه های با حجم بالا و از پیشرانه ی سایر موتورها در این سری استفاده می شد. اما این اولین باری است که کمپانی یاماها، سری جدید از مدل Venture را با پیشرانه ی جدید V-twin تجهیز کرده است. برخی از متخصصین، استفاده از این پیشرانه ی جدید در سری جدید از مدل Venture را عامل متوقف شدن تولید آن بین سال های 2009 تا به امروز می دانند.

موتورسیکلت لوکس و زیبا - یاماها

سری جدید از مدل Venture، دارای طراحی منحصر به فردی است. این موتور دارای چراغ های اصلی چهارتایی از نوع LED است، که فضای دید کافی در شب را برای موتورسواران فراهم می کند. علاوه برآن، ویند شیلد ( طلق روی موتور) قابل تنظیم بوده و می توان آن را به اندازه ی 3.5 اینچ بالا یا پایین کرد. حتی دسته های این موتور نیز قابل تنظیم هستند و می توانید از بین 5 حالت، یکی را به دلخواه انتخاب نمایید.

موتورسیکلت یاماها جدیدی

صندلی این موتور در ارتفاع 27.4 اینچی از سطح زمین قرار دارد و تمامی افراد به راحتی می توانند سوار آن شوند. حتی افرادی که بر ترک این موتور می نشینند، نیز احساس راحتی می کنند. چراکه قسمت ترک نشین دارای یک تکیه گاه به عرض 17 اینچ بوده و محل قرار گیری جای پاها نیز قابل تنظیم است. هر دو صندلی و دستگیره های این موتور دارای گرمکن هستند و این ویژگی به صورت پایه در تمامی موتور های این سری وجود دارد.

موتورسیکلت یاماها لوکس

کمپانی یاماها از سیستم اطلاعات و سرگرمی پیشرفته ای در این موتور استفاده کرده است. سیستم اطلاعات و سرگرمی این موتور، به صورت پایه شامل یک صفحه نمایش 7 اینچی بوده که دارای پورت USB و قابل اتصال از طریق بلوتوث است. مانیتور مشاهده ی باد لاستیک نیز به صورت پایه برای این موتور در نظر گرفته شده تا ایمنی، راحتی و اطمینان خاطر شما را فراهم آورد.

عکس موتورسیکلت یاماها جدید 2017

موتور سری Venture دارای دو تیپ پایه و Transcontinental بوده که وزن آن ها به ترتیب برابر با 957 پوند و 963 پوند است. کمپانی یاماها برای تحمل وزن زیاد این موتورها، از فریم کمکی از جنس فولاد در کنار فریم اصلی استفاده کرده است.

موتورسیکلت یاماها 2017 جدید

سیستم تعلیق این موتور متشکل از یک جفت فورک 46 میلی متری قابل تنظیم با جابجایی 5.1 اینچی در قسمت جلو و ضربه گیر های قابل تنظیم با جابجایی 4.3 اینچی در قسمت عقب است.

موتورسیکلت یاماها طرح هارلی دیویدسون

سیستم ترمز این موتور شامل یک دیسک 298 میلی متری در جلو و یک دیسک 320 میلی متری در عقب است که علاوه بر این دیسک ها، ترمز ABS به متوقف کردن این موتور غول پیکر کمک می کند. همچنین این موتور مجهز به سیستم ترمز Unified بوده که فشار ترمز را به صورت الکترونیکی در مناطق مورد نیاز توزیع می کند.

موتور سنگین و جدید 2017

این موتور همچنین مجهز به پیشرانه ی V-twin با حجم 1854 سی سی است. این پیشرانه شاید در نگاه اول شبیه به سایر پیشرانه های ساخت آمریکا باشد در حالی که کمپانی یاماها این پیشرانه را به گونه ای کالیبره کرده که لرزش آن به حداقل مقدار ممکن می رسد و موتورسواران در حین راندن این موتور احساس خستگی نخواهند کرد. پیشرانه ی استفاده شده در این موتور توانایی تولید 126 پوند فوت گشتاور را دارد و حداکثر سرعت این موتور نیز به 120 کیلومتر بر ساعت می رسد.

موتورسیکلت یاماها جدید 2018

دو گزینه ی رنگ برای هر دو تیپ سری Venture در نظر گرفته شده که عبارتند از : تمشکی متالیک و طوسی گرانیتی. قیمت فروش نسخه ی پایه و Transcontinental به ترتیب برابر با 24.999 دلار و 26.999 دلار است. کمپانی یاماها، گارانتی یکساله به هنگام خرید به خریداران اعطا می نماید و به مدت 4 سال می توانید از مراکز خدمات رسانی یاماها در سراسر دنیا استفاده کنید. هارلی دیویدسون یامی Harley – Davidson Yammy  را می توان به عنوان رقیب اصلی این موتورسیکلت در بازار های جهانی موتور دانست.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین