لطفا منتظر بمانید...

ویژگی ها و مشخصات فنی بنلی 250 تک سیلندر یا همان بنلی 25

در این مقاله، علاوه بر ویژگی ها و مشخصات فنی بنلی 250 تک سیلندر ( یا همان بنلی 25) به بررسی نقاط قوت و ضعف این موتورسیکلت چینی از نگاه مصرف کنندگان نیز پرداخته می شود. 

این موتور دارای یک سیلندر، حجم موتور 249 سی سی، حداکثر قدرت 28.16 اسب بخار، گشتاور 21.61، وزن 159 کیلوگرم، ظرفیت باک بنزین 17 لیتری و حداکثر سرعت 145 کیلومتر بر ساعت است.

مشخصات فنی بنلی 250 تک سیلندر

بنلی 250 تک سیلندر را می توان در بازار، بیشتر با رنگ های سفید، سبز و مشکی مشاهده کرد. کلاچ این موتورسیکلت چینی، از نوع خیس صفحه روغنی، ترمز جلوی دیسکی 280 میلیمتر و ترمز عقب دیسکی 240 میلیمتر است. از دیگر ویژگی های آن می توان به سیستم تعلیق جلو از نوع تلسکوپی یو اس دی (USD Telescopic Forks) و سیستم تعلیق عقب از نوع شوک گیر (Mono Shock Absorber) اشاره کرد.

قیمت صفر و دست دوم بنلی 250 تک سیلندر

اگر بخواهیم در مورد عملکرد و حرکت آن صحبت کنیم، باید گفت که 3.83 ثانیه، مدت زمان رسیدن از 0 تا 60 کیلومتر بر ساعت، و 10.73 ثانیه، مدت زمان رسیدن از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت در بنلی 250 تک سیلندر ارزیابی شده است. در این موتورسیکلت، به غیر از تاکنومتر یا دور سنج آن که به صورت آنالوگ است، سایر تجهیزات مانند سرعت سنج، متر سنج، کیلومتر شمار، ساعت و نشانگر سوخت به صورت دیجیتال است. در اگزوز بنلی 250 تک سیلندر، یک مبدل کاتالیست به همراه سنسور اکسیژن قرار گرفته که همین امر سبب شده تا حدود 90 درصد از انتشار گازهای سمی جلوگیری شود.  

بنلی 25 یا بنلی 250 تک سیلندر

در نظر سنجی ای که از مخاطبان و علاقمندان به موتورسیکلت، بنلی 250 تک سیلندر به عمل آمد، در نهایت به شش نقطه قوت و دو نقطه ضعف اشاره شد:

نقاط قوت

  • عالی به نظر می رسد
  • دارای فن آوری پیشرفته ای است
  • از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است
  • دارای موتوری قدرمند است
  • سیستم ترمز کارآمدی دارد و
  • به عنوان یک موتور اسپرت مطرح است.

نقاط ضعف

  • فروش محدود از آن و همچنین خدمات پس از فروش در حد نه چندان خوب
  • فاقد ترمز ضد قفل یا ABS.

قیمت صفر این موتور در بازار داخلی ایران در حدود 10.5 میلیون برآورد شده است. همچنین به منظور اطلاع از قیمت دست دوم بنلی 250 تک سیلندر می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین