لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

تفاوت بین بنلی 25 و بنلی 250 (Benelli TNT 25 & Benelli TNT 250)

 

موتور بنلی در ایران تبدیل به یکی از محبوب‌ترین برندهای موتورسیکلت شده است. خیلی‌ها می‌پرسند موتور بنلی ساخت کجاست. محل تولد بنلی ایتالیا بود و هنوز هم دفتر مرکزی این شرکت در ایتالیا قرار دارد. مالکیت بنلی در اختیار شرکت چینی کیانژیانگ موتورسایکل است. آن‌ها مدتی است که با گروه دی‌اس‌کی از هندوستان همکاری مشترک دارند و این شرکت هندی ۵۱ درصد سهام بنلی را در اختیار دارد، موتورسیکلت‌های بنلی عرضه شده در بازار ایران یا در داخل کشور تولید می‌شوند یا در چین مونتاژ می‌شوند. بنلی با محصولات متفاوتی از جمله موتور بنلی ۲۵۰، موتور بنلی ۱۵۰، موتور بنلی ۳۰۰ و همینطور بنلی ۲۵ در بازار ایران حضور دارد. نمایندگی بنلی در ایران به عهده شرکت نیکران موتور پاسارگاد است.

 

تفاوت بنلی 25 و 250

 

یکی از اشتباهات رایج در مورد موتورهای بنلی مربوط به دو مدل بنلی ۲۵ و بنلی ۲۵۰ است، بسیاری تصور می‌کنند این دو موتور یکی هستند در صورتی که تفاوت‌های زیادی بین آن‌ها وجود دارد. قیمت آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت زیادی دارد.

در ادامه ویدیو تست صدای موتورسیکلت بنلی 25 آمده که پیشنهاد می کنیم حتما تماشا کنید:

 

 

موتور بنلی ۲۵۰ دو سیلندر و چهار زمانه است و از ۸ سوپاپ استفاده می‌کند و می‌تواند ۳۱.۵ اسب بخار قدرت تولید کند. سیستم خنک کننده آن، به صورت آبی و دارای رادیاتور آب است. قیمت بنلی ۲۵۰ در حال حاضر در بازار تقریبا ۲۲ میلیون تومان است. این موتور یک جعبه دنده چهار زمانه دارد و ترمزهای عقب و جلوی آن دیسکی هستند.

 

 قیمت موتور بنلی 250 دو سیلندر

 

از سوی دیگر بنلی ۲۵ یا بنلی تی ان تی ۲۵ دارای یک موتور تک سیلندر ۴ سوپاپه است و سیستم خنک‌کننده آن از هوا استفاده می‌کند. حجم موتور ۲۴۹ سی‌سی است و قدرت آن ۱۶.۲۸ اسب بخار است که تفاوت فاحشی با بنلی ۲۵۰ دارد. قیمت  صفر آن نیز در حال حاضر ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است ولی قیمت آن در بازار بین ۱۷ تا ۲۰ میلیون متغیر است.

 

تفاوت بنلی 25 و 250

 

همچنین وزن و ابعاد این دو موتور هم با یکدیگر تفاوت دارند. بنلی ۲۵۰ با وزن ۱۸۵ کیلوگرمی، ۲۶ کیلو از بنلی ۲۵ با وزن ۱۵۰ کیلوگرم سنگین‌تر است. از نظر ابعاد نیز بنلی ۲۵۰ طول بیشتری نسبت به بنلی ۲۵ دارد ولی عرض و ارتفاع آن کمی کمتر است.

 

 

از دیگر این شرکت بنلی می‌توان به موتور بنلی ۱۵۰ اشاره کرد که موتوری با حجم ۱۴۹.۵ سی‌سی دارد و می‌تواند ۱۴ اسب بخار نیرو تولید کند. قیمت موتور بنلی ۱۵۰ نیز در حال حاضر (مهر ۹۷) چیزی حدود هشت میلیون و هفتصد هزار تومان است.

قدرتمندترین محصول خانواده بنلی در بازار ایران موتور بنلی ۳۰۰ یا بنلی TNT ۳۰۰ است که حجم موتور آن ۳۰۰ سی‌سی است و می‌تواند ۳۷.۷ اسب بخار نیرو تولید کند. این موتور مجهز به سیستم ترمز ABS نیز هست. قیمت موتور بنلی ۳۰۰ افزایش شدیدی داشته و به سه و هفت میلیون تومان رسیده است! با این وجود بازار خرید و فروش موتورسیکلت بنلی کار کرده همچنان داغ است. در جدول‌های زیر می‌توانید بنلی ۲۵ و بنلی ۲۵۰ را با یکدیگر مقایسه کنید.

 

بنلی ۲۵

سال تولید

۱۳۹۶

تعداد سیلندر

۱

حجم موتور

۲۴۹ سی‌سی

قدرت موتور

۱۶.۲۸ اسب بخار

نوع جعبه دنده

دنده‌ای

دنده

۶

حداکثر سرعت

۱۴۵ کیلومتر

ظرفیت مخزن سوخت

۱۶ لیتر

نوع سوخت

بنزین

وزن

۱۵۹ کیلوگرم

طول

۲۰۸۰ میلیمتر

عرض

۸۱۰ میلیمتر

ارتفاع

۱۱۲۵ میلیمتر

سایز تایر

۱۱۰ – ۱۴۰ اینچ

سایر امکانات

تیپ موتور A172 – MM – چهار زمانه – چهار سوپاپ – سیستم سوخت موتور انژکتور برقی EFI – دارای استارتر – نوع کلاچ خیس صفحه روغنی – ترمز جلو و عقب دیسکی

 

بنلی ۲۵۰

سال تولید

۱۳۹۶

تعداد سیلندر

۲

حجم موتور

۲۴۹.۶ سی‌سی

قدرت موتور

۳۱.۵ اسب بخار

نوع جعبه دنده

دنده‌ای

دنده

۶

حداکثر سرعت

۱۶۰ کیلومتر

ظرفیت مخزن سوخت

۱۶

نوع سوخت

بنزین

وزن

۱۸۵

طول

۲۱۳۰ میلیمتر

عرض

۸۰۰ میلیمتر

ارتفاع

۱۱۲۰ میلیمتر

سایز تایر

۱۱۰ – ۱۴۰ اینچ

سایر امکانات

چهار زمانه – ۸ سوپاپ – سیستم خنک کننده آب – ترمز عقب و جلو دیسکی

 

تفاوت بنلی 25 و 250

 

برای مقایسه فنی بنلی 250 و بنلی 25  نیز می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید.

 

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین