لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری کمپانی جگوار لندروور در شرکت مسافربری Lyft

شرکت Lyft از جمله شرکت هایی است که که در زمینه سرویس های حمل و نقل خصوصی در آمریکا فعالیت می کند. اسنپ و تپسی به عنوان نمونه ای از این شرکتها در ایران هستند. شرکت  Lyftاخیرا مقدار سرمایه گذاری خود را به 600 میلیون دلار افزایش داده است. کمپانی جگوار لندروور، بیست و پنج میلیون دلار از این مقدار را از طریق سرویس های فرعی خودرو تامین کرد.

کمپانی جگوار لندروور، از جمله سرمایه گذاران بزرگ شرکت Lyft، بعد از کمپانی های ویمو (Waymo) و ناتونومی (Nutonomy) محسوب می شود.

البته سرمایه گذاری کمپانی جگوار محدود به تامین مالی نمی شود. این کمپانی علاوه بر اینکه خودروهای جگوار و لندروور را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری  دراختیار رانندگان شرکت Lyft می گذارد، همچنین به همکاری با کمپانی های فعال در زمینه تکنولوژی سرویس های حمل و نقل خصوصی، در زمینه ی تست کردن خودروهای خودران می پردازد.

همکاری کمپانی جگوار لندروور (Jaguar Land Rover) با شرکت Lyft در زمینه ی بررسی خودروهای خودران سبب می شود تا جگوار بتواند سرویس های حرکتی خود را بهبود داده و بر روی خودروهای خودران تست های لازم را انجام دهد. در نهایت قرار است تمامی این اقدامات در پلت فرم Lyft صورت بگیرد.

البته گفتنی است که توانایی بالای شرکت Lyft در جذب سرمایه گذاران خودرو سازی، به ویژه در مورد خودرو های خودران، با مشکلات شرکت رقیب آن یعنی اوبر (Uber) رابطه ی مستقیم دارد. شرکت اوبر با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند و اعتراضات برای کناره گیری "تراویس کالانیک"، مدیر عامل اجرایی شرکت اوبر (Uber)، روز به روز افزایش می یابد.

 عامل دیگری برای جذب سرمایه گذار از جانب شرکت Lyft، به دیدگاه آن نسبت به استفاده از تکنولوژی موجود برمی گردد. شرکت Lyft به جای اینکه صرفا به تکنولوژی خود در این زمینه بسنده کند، به دنبال استفاده از تکنولوژی سایر سرمایه گذاران نیز هست.

البته شرکت Uber نیز توانسته است سرمایه گذارانی را در زمینه ی سرویس های خودران جذب کند. هر دو شرکت Uber و Lyft در زمینه ی مرتبط کردن مشتریان و سرویس های خدماتی خودرو علاقه مند هستند که این امر برای خودروسازان، به معنای واگذار کردن یک قسمت سخت از فرایند تولید و فروش، به دست افراد کاربلد و ماهر در این زمینه است.

از جمله مواردی که در بندهای قرارداد بین Lyft و جگوار می توان مشاهده کرد، تحویل ناوگان خودرو است که این امر، همکاری استراتژیک در فراهم کردن سرویس های مشترک در زمینه ی تکنولوژی خودروهای خودران را نشان می دهد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین