لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

مشخصات فنی رنو کولیوس (کولئوس) 2017

بحث در مورد مشخصات فنی کولئوس 2017 را با جزئیات ظاهری آن آغاز می کنیم. طراحی ظاهری رنو کولئوس ( Koleos ) شباهت زیادی به خودروی مگان دارد. قسمت جلوی این خودرو از چراغ های LED به شکل C، تشکیل شده که در تمام طول روز روشن هستند. چراغ های اصلی این خودرو نیز به طور کامل LED هستند که چهره ی زیبایی به رنو کولیوس بخشیده است.

دو نوع چرخ به سایز های 18 و 19 اینچ برای این خودرو در نظر گرفته شده که با توجه به نوع تیپ، از آن ها استفاده شده است.

تیپ پایه ی این خودرو مجهز به پیشرانه ی دیزلی 1.6 لیتری توربو بوده که توانایی تولید 128 اسب بخار قدرت و 236 پوند فوت گشتاور را دارد و یک جعبه دنده ی 6 سرعته دستی نیز به آن کوپل شده است. سیستم دیفرانسیل این خودرو نیز از نوع چرخ جلو است. این نسخه می تواند در عرض 11.4 ثانیه سرعت خود را از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت برساند. تغییرات ایجاد شده در مدل جدید جهت بهبود سیستم قدرت تقریبا رضایت بخش بوده است.

برای مشتریان علاقمند به پیشرانه ای با قدرت بالا، می توانند از پیشرانه ی 2.0 لیتری استفاده کنند. این پیشرانه توانایی تولید 174 اسب بخار و 280 پوند فوت گشتاور را دارد. نسخه های دارای این پیشرانه مجهز به سیستم دیفرانسیل 4 چرخ بوده و در صورتی که بخواهید از جعبه دنده ی 7 سرعته اتوماتیک استفاده کنید، باید مبلغ 1500 یورو بپردازید. این نسخه می تواند در عرض 9.2 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

اولین چیزی که به هنگام ورود به کابین به کولئوس 2017 پی خواهید برد، جادار بودن آن است. راحتی صندلی های کولیوس 2017 را می توان با راحتی صندلی های خودروی ولوو XC90 مقایسه نمود. طراحی خوب آن ها، احساس راحتی در پشت فرمان را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تمامی مواد اولیه به کار رفته برای ساخت کابین از کیفیت مناسبی برخورداراند. فضای جادار قسمت عقب کابین، برگ برنده ی خودروی کولیوس به حساب می آید و از این نظر فضای کافی را برای سرنشینان عقب فراهم می کند. از دیگر مزیت های قسمت عقب وجود دو پورت USB و یک سوکت 12 ولتی است که برای شارژ تجهیزات الکترونیکی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. صندلی های قسمت جلو این خودرو به صورت پایه، دارای گرمکن هستند و در صورتی که بخواهید این ویژگی در صندلی های قسمت عقب نیز وجود داشته باشد، باید از پکیج " اقلیم" ( Climate ) به قیمت 400 یورو استفاده کنید. این پکیج همچنین شامل گرمکن فرمان و شیشه ی جلو است که رانندگی در زمستان و یا مناطق سرد را راحت تر می نماید.

این خودرو مجهز به امکانات و تجهیزات ایمنی مناسبی است که از جمله می توان به: سیستم پیشرفته ی ترمز اضطراری، سیستم تشخیص نقاط کور، سیستم هشدار دهنده ی خروج از لاین حرکتی، سیستم تشخیص تابلو های رانندگی و غیره اشاره کرد.

قیمت تیپ پایه ی این خودرو با پیشرانه ی 1.6 لیتری از قیمت 27.500 هزار یورو شروع می شود. قیمت فروش کولئوس 2017 در بازار داخلی ایران در حدود 210 میلیون خرید و فروش می شود. برای اطلاع از جزئیات قیمت های موجود این خودرو می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین