لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

مقایسه رنو کولئوس، کپچر و کجار : مشخصات و قیمت رنو کولئوس 2017 در مقایسه با رنو کپچر و رنو کاجار

خودروی رنو کولئوس 2017 (Koleos) از جمله خودروهای تولیدی کمپانی رنو در کلاس شاسی بلند در سایز کوچک (SUV) است. بعد از تجربه نافرجامی که کمپانی رنو در مورد کولئوس 2008 داشت، رنو کجار یا کاجار به عنوان یک کراس اوور بزرگ تولید و عرضه شد، به امید اینکه جای شکست قبلی را پر کند. هرچند که این خودرو به عنوان محصول مشترک نیسان و رنو، و با پلت فرم نیسان قشقایی طراحی و عرضه شد. اما دیری نگذشت که این کمپانی خودروسازی، به منظور جبران این شکست، از کولئوس 2017 رونمایی کرد.

رنو کولیوس

 کمپانی خودروسازی رنو امیدوار است تا این خودرو در کنار خودروهای رنو کپچر (Captur) و رنو کجار یا کاجار 2017 (Kadjar) بتواند نام رنو را در کنار نام سایر رقبا در کلاس "خودروهای شاسی بلند کوچک" به جهان معرفی کند. گفتنی است که برخی از نویسندگان مطالب خودرو، برای نام رنو کجار، از تعبیر رنو قاجار نیز استفاده می کنند. رنو کپچر (Captur) و رنو کجار یا کاجار 2017 (Kadjar)  نیز از جمله خودروهای کلاس شاسی بلند در سایز کوچک (SUV) هستند که البته در این مدت عملکرد مناسبی و فروش خوبی را نشان داده اند. 

کولیوس 2017

در بررسی مشخصات و ویژگی، و البته نقاط ضعف و قوت رنو کولئوس (Koleos) می توان به وجود تنها یک حالت برای داخل کابین به صورت 5 سرنشین اشاره کرد. در حالی که اکثر رقیبان این خودرو مانند نیسان ایکس تریل (X-Trail) و کیا سورنتو (Sorento) علاوه بر حالت موجود در کولیوس، یک حالت دارای 7 صندلی نیز برای کابین در نظر گرفته اند.

رنو کیولوس یا رنو کئولوس

. البته به دلیل وجود صندلی کمتر در کابین خودرو، کولیوس خودروی جادارتری نسبت به رقیبانش است. از طرفی کمپانی رنو برای پوشش دادن این ضعف از تجهیزات استاندارد در داخل کابین استفاده می کند و بدین ترتیب یک کابین لوکس برای رنو کولئوس (Koleos)  طراحی کرده است.

مشخصات فنی رنو کولیوس

با وجود آنکه قرار بود تا رنو کولیوس با قیمت 199.5 میلیون تومان عرضه شود، اما اکنون این خودرو را می توان با قیمت حدودی 210 میلیون در بازار خودروی داخلی خرید و فروش کرد. برای اطلاع دقیق تر از قیمت رنو کولئوس می توانید به سایت رکاب نیز مراجعه نمایید.

قیمت رنو کولیوس

اگر در پایان بحث بخواهیم به بررسی خودروی رنو کپچر نیز پرداخته باشیم، باید گفت که رنو کپچر نیز در سال 2018 با چهره ای جدید به زودی وارد بازار ایران خواهد شد که برای بررسی جرئیات و عکس های آن می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید. قیمت رنو کپچر مدل 2017  اکنون در حدود 116 میلیون تومان در بازار داخلی عرضه و به فروش می رسد. برای مشاهده قیمت نیز می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین