لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

کانگوروها چگونه در تولید خودروهای خودران اختلال ایجاد کردند

کمپانی ولوو همانند سایر کمپانی ها، بر روی تکنولوژی خودروهای خودران کار می کند و در این مدت با مشکلی عجیب روبرو شد. زمانی که خودروهای خودران این کمپانی در کشور استرالیا تست می شد، کارشناسان متوجه شدند که کانگوروها باعث مزاحمت و اختلال در سیستم این خودروها می شوند.

سیستم تشخیص این خودروها نسبت به حیوانات بزرگ حساس است و در تست هایی که در سوئد انجام شد، نشان دادند که این سیستم به حیواناتی مانند گوزن ها بخصوص گوزن شمالی و گوزن کانادایی حساسیت نشان می دهد و آن ها را به راحتی تشخیص می دهد. اما این خودروها در تشخیص کانگوروها ناتوان مانده اند. چراکه آن ها به طرز متفاوتی حرکت می کنند و پرش کانگوروها موجب اختلال در سیستم خودروهای خودران ولوو می شود. "دیوید پیکت" (مدیر فنی کمپانی ولوو در استرالیا) درباره ی این اتفاق عجیب می گوید:" زمانی که کانگوروها در هوا هستند، سیستم تشخیص، آن ها را در فاصله ای دور تخمین می زند و زمانی که بر روی زمین هستند سیستم آن ها را نزدیک ارزیابی می کند."

گفتنی است که کانگوروها، بیشترین سهم در تصادفات جاده ای بین خودروها و حیوانات در کشور استرالیا را به خود اختصاص داده اند. البته یکی از سیاست های موجود در استفاده از خودروهای خودران، ایجاد یک سیستم تشخیص با دقت بالاست تا توانایی زیادی در شناسایی این موجودات را داشته باشد و در نهایت موجب کاهش این تصادفات شود. اما به نظر می رسد کانگوروها از آنچه به نظر می رسد، مشکل سازتر هستند و کمپانی ولوو با مشکلی عجیب دست و پنجه نرم می کند. ولوو انتظار نداشت که حیوانات مانع از تکمیل پروژه ی تولید این خودرو تا موعد مقرر شوند. البته کمپانی ولوو با چندین کمپانی دیگر نظیر انویدیا (NVIDIA) و اتولیو (Autoliv) در زمینه ی تکنولوژی خودروهای خودران همکاری می کند و امیدوار است تا بتواند خودروهای خودران خود را تا سال 2021 روانه ی بازار کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین