لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

نسخه ی بی سیم CarPlay وارد بازار می شود

پس از وقفه ای طولانی، کمپانی آلپاین، نسخه ی بی سیم نرم افزار Apple CarPlay به بازار عرضه خواهد کرد. کمپانی آلپاین پس از رونمایی از این تکنولوژی در نمایشگاه CES در سال جاری، قصد دارد تا نسخه ی iLX-107 را به عنوان اولین نرم افزار CarPlay مجهز به تکنولوژی اتصال بی سیم، به بازار عرضه کند. با توجه به اینکه تقریبا اکثر نرم افزاره،ا قابلیت اتصال به صورت بی سیم را دارند، این مدت زمان طولانی برای عرضه نسخه ی بی سیم CarPlay، عجیب به نظر می رسید.

رسیور( سازگار با گوشی iPhone 5 و نسخه های بالاتر ) CarPlay اجازه ی دسترسی به صفحه نمایش و کنترل صدای Siri را می دهد. شما می توانید از تمامی ویژگی های این نرم افزار شامل: تماس صوتی، دسترسی به پیام های کوتاه، انتخاب موسیقی و دسترسی به اطلاعات زنده ی ترافیکی استفاده کنید. همچنین با استفاده از این نرم افزار، با توجه به خودرویی که دارید، می توانید تغییراتی را در تنظیمات خودروی خود اعمال کنید. با وجود اینکه در چند سال گذشته اقداماتی برای بهبود رسیورهای CarPlay انجام پذیرفت اما این اولین باری است که این رسیورها از اتصال بی سیم پشتیبانی می کنند.  پروژه بهبود این سیستم ها برای اولین بار در سال 2015 آغاز شد و تا اواخر سال 2016 نیز بی ثمر ماند اما بالاخره در سال جاری این اتفاق رخ داد. «کمپانی بی ام و» نیز به عنوان اولین ارائه کننده سیستم بی سیم Carplay در خودروی سدان سری 5 مدل 2017 خواهد بود.

اگرچه نیاز به وجود چنین سیستم هایی بیش از پیش احساس می شود اما متاسفانه تعداد کمی از تولید کنندگان به استفاده از چنین تکنولوژی های جدیدی، تمایل نشان می دهند. البته دلیل این امر را می توان در قیمت نسبتا زیاد iLX-107 جست. قیمت این سیستم 900 دلار اعلام شده است.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین