لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

سهام کمپانی دوکاتی در دستان کمپانی هارلی دیویدسون

گذشته از این، شایعاتی مبنی بر پیشنهاد خرید کمپانی دوکاتی توسط کمپانی هارلی دیویدسون مطرح شد. فرضیه ای در این رابطه وجود داشت و آن اینکه «به دلیل نامناسب بودن وضعیت بازار فروش و ضربه خورن کمپانی هارلی دیویدسون از خرید کمپانی ایتالیایی قبلی، امکان ندارد چنین اتفاقی بیافتد».

البته گمانه زنی هایی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه این شایعات در این حد هم بی اساس نیست. چراکه کمپانی هارلی دیویدسون قصد دارد در آینده ای نزدیک پیشنهادی برای خرید کمپانی دوکاتی که ارزشی بیش از  1.6 میلیارد دلار دارد، ارائه کند. مقامات رسمی این دو کمپانی، شایعات موجود را رد و یا قبول نکرده اند.

البته این کمپانی، تجربه ی شکست در اداره ی یک کمپانی دیگر را نیز در کارنامه ی خود دارد. چراکه چندین سال پیش، کمپانی هارلی دیویدسون با ارائه ی یک قیمت نجومی، توانست تا سهام کمپانی " ام وی آگوستا" را بخرد ولی بعد از آن نتوانست آنطور که باید این کمپانی را اداره کند. به همین دلیل از صاحب قبلی برای اداره ی این کمپانی تقاضای همکاری نمود. البته این مورد یک بار اتفاق افتاده است و صرفا بر اساس آن نمی توان نتیجه گیری خاصی نمود.

اما سوالی که مطرح است این است که کمپانی هارلی دیویدسون از خرید کمپانی دوکاتی چه منفعتی خواهد داشت؟

جواب سوال ساده است. قطعا سود زیادی خواهد بود. کمپانی هارلی دیویدسون با این کار می تواند از بخش تحقیق و توسعه کمپانی دوکاتی بهره ببرد و شاید با استفاده از این کار برای اولین بار اقدام به تولید موتورهایی با سیستم کنترل کشش و حالت های راندن متفاوت و قابل تنظیم نماید.

به نظر وقت آن رسیده است تا این کمپانی نیز مسیر خود را در راستای حرکت سایر کمپانی های موتور سازی در دنیا قرار دهد و همانند سایر کمپانی ها از سیستم های تکنولوژیکی نوین در موتورهایش استفاده کند. برای دستیابی به این تکنولوژی دو راه بیشتر وجود ندارد. اولین راه ایجاد بخش تحقیق و توسعه و دستیابی به این تکنولوژی که یک پروسه ی کاملا زمانبر است و راه حل دوم استفاده از تکنولوژی سایر کمپانی ها با خرید این تکنولوژی، که اگرچه راه حلی گران قیمت است اما در عوض به لحاظ زمانی به صرفه است. با بررسی این راه ها می توان گفت که خرید کمپانی دوکاتی توسط هالی دیویدسون یک معامله ی برد – برد خواهد بود. اگر چنین اتفاقی بیافتد در این صورت هم موتورهای سری Touring دوکاتی و هم موتورهای سری CVO هالی دیویدسون از این قضیه سود خواهند برد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین