لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمپانی بوش در پی طراحی نقشه های راداری برای خودروهای خودران

کمپانی بوش با همکاری TomTom اقدام به طراحی و تولید یک نقشه محلی با وضوح بالا با ویژگی “ Radar Road Signature “ کرده است. قابلیت این نقشه این است که خودروهای موجود در محدوده ی چند سانتی متری اطراف خودرو را نشان دهد. این سیستم از داده های ویدیویی نیز به عنوان عامل کمکی در مکان یابی خودروها استفاده کرده که حتی در شرایط نامساعد جوی که دوربین ها کارایی لازم را ندارند، به خوبی عمل می کند.

حجم اطلاعاتی که این سیستم به خودرو می فرستد، تقریبا نصف حجم این اطلاعات در شرایط استفاده از ویدیو است. این امر بیانگر این است که " علائم رادار جاده ای" از نظر اهداف شبکه ای نیز کاملا مقرون به صرفه است. هزینه های مربوط به دریافت اطلاعات مورد نیاز همواره یکی از دغدغه های خودروسازان است، چرا که آن ها باید هزینه ی مورد نیاز برای مخابره ی اطلاعات را در هزینه های کلی لازم برای طراحی و تولید سیستم های تکنولوژیکی لحاظ نمایند. هدف پروژه تولید این سیستم، استفاده از آن در خودروهای مدل 2020 به بعد است.

در زمان تکمیل نهایی تکنولوژی ساخت این سیستم، تمامی خودروها می توانند به آن مجهز شوند. این سیستم، قابلیت سازگاری با نسخه های قبلی سنسورهای راداری بوش را خواهد داشت. کمپانی بوش، برای انجام به روز رسانی در سیستم های قدیمی، طراحی خود را به حالت عملکرد ثابت تغییر داده تا با به روز رسانی سیستم های قدیمی، قابلیت دستیابی به نقشه های با وضوح بالا فراهم شود.

این سیستم جدید نقشه، بر اساس اطلاعات محلی طراحی شده، محل قرارگیری خودرو را با اطلاعات دقیق از قبیل مسیر حرکتی نشان می دهد. این سیستم دارای یک بخش پیش بینی برای پیش بینی کردن حرکت خودروهایی که از روبرو می آیند، دارد و همچنین حاوی یک بخش دینامیک است که وظیفه ی نشان دادن وضعیت پارکینگ ها ، وضعیت ترافیک به صورت زنده و سایر جزئیات از این دست را دارد. اطلاعاتی که از واحد های راداری بوش و یا سایر منابع اطلاعاتی در اختیار این سیستم قرار می گیرند، برای عملکرد دقیق این سیستم حیاتی است.

سیستم "Radar Road Signature  " قابلیت سازگاری با انواع فرمت های سیستم های مکان یابی و نقشه ای را دارد. این امر می تواند سبب استفاده ی گسترده از این سیستم در خودروهای مختلف شده و از آنجایی که کمپانی بوش در این زمینه ها به عنوان یکی از مشهورترین کمپانی ها در سراسر دنیا فعالیت می کند، امکان وقوع چنین اتفاقی در آینده اصلا دور از ذهن نیست.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین