لطفا منتظر بمانید...

با 1.5 تا 2 میلیون تومان چه موتورسیکلتی می توان خرید

همیشه انتخاب کالا برای مشتریان در هنگام خرید، سخت و دشوار بوده است. هنگام خرید همیشه سوالاتی در ذهن داریم که شاید به دشواری بتوان به آن ها پاسخ داد. وقتی مبلغی از پیش تعیین شده را کنار می گذاریم و تصمیم می گیریم تا با آن به خرید کالای مورد نظر خود، بپردازیم، سوالاتی از قبیل قیمت موجود در بازار چیست؟! چه برندها و مارک های مشابهی در بازار موجود است؟! ویژگی های فنی آن کالا چگونه است؟! نظر افراد دیگر در مورد آن کالا چیست؟! و بسیاری از سوالات از این دست در تصمیم گیری ما خلل ایجاد می کنند.

موتورسیکلت نیز به عنوان یکی از کالاهایی است که هنگام خرید، سوالات و ابهامات متعددی در ذهن مشتریان بر جای می گذارد. روزانه هزاران موتور بین افراد معامله می شود. این را می توان از آمار سه سال اخیر درکشور متوجه شد. در سال 1394، حدودا 453 هزار دستگاه، در سال 95، حدودا 737 هزار دستگاه و در فروردین ماه سال 1396، 9 هزار دستگاه موتور سیکلت در کشور تولید شده که رقم بالایی را نشان می دهد. این امر، انتخاب مشتریان را نیز حساس تر می کند اینکه با چه مبالغی، چه موتوری با چه ویژگی هایی را می توانند بخرند. این سوالی هایی است که سایت رکاب، در مقالات متعدد، درصدد پاسخ به آن هاست. در ادامه به این سوال خواهیم پرداخت که سوال بسیاری از موتورسواران و مشتریان موتور است: « با مبلغ 1.5 الی 2 میلیون، چه موتورسیکلت هایی را می توان انتخاب کرد و خرید؟».

برای خرید یک موتورسیکلت در محدوده ی قیمت 1.5 الی 2 میلیون تومان، شاید بتوان یک لیست 15 موردی از انواع موتورسیکلت موجود در بازار را ایجاد کرد که تیم تحقیقاتی "رکاب" دست به چنین اقدامی زده و از بین این لیست 15 موردی، 4 مورد را که در نوع خود بهترین و مناسب ترین انتخاب در موتور سیکلت هستند را با جزئیات بیشتر مطرح کرده و در نهایت، به معرفی کل موارد موجود در این مطلب خواهیم پرداخت. برای خرید و فروش موتورسیکلت با قیمت یک و نیم تا دو میلیون تومان می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید. 

مورد اول: موتورسیکلت هوندا 125 طرح CG

این دسته از موتورسیکلت ها توسط بسیاری از کمپانی های موتورسیکلت ایرانی مانند رایکا، احسان، پرواز، پیشتاز، تک تاز موتور، تلاش، شهاب، عرشیا، مهران، مهتا و ماهرون، تولید می شود. موتورسیکلت هوندا 125 طرح CG دارای یک سیلندر، جعبه دنده اتوماتیک، 5 دنده، حداکثر سرعت 95 کیلومتر بر ساعت، مخزن 9 لیتری سوخت، وزن 96 کیلوگرم است. قیمت صفر این موتورسیکلت، از 2.3 میلیون تومان تا 2.7 میلیون تومان با توجه به شرکت های تولید کننده، متغیر است.

با قیمت 1.5 الی 2 میلیون تومان، مدل های 92، 93 و 94 این موتور را می توان خرید و فروش کرد. با این قیمت، قطعا موتورسیکلتی سالم به لحاظ فنی و بدون تصادف و دارای حداقل 6 ماه بیمه را خواهید یافت.

مورد دوم: موتورسیکلت 125 طرح CDI

این نوع از موتورسیکلت نیز توسط شرکت هایی چون نیرو موتور شیراز، کثیر موتور، کویر موتور، کویر، کیان، متین خودرو، تیزرو، سالار گستر، ایران دوچرخ، نیرو محرکه، شهاب، پیشتاز، تلاش، پیشرو، انرژی و تکتاز موتور تولید و عرضه می شود.

موتورسیکلت 125 طرح CDI به لحاظ فنی دارای موارد زیر است: تک سیلندر چهارزمانه، حداکثر سرعت اسمی 120 کیلومتر بر ساعت، 4 دنده، سیستم جرقه زنی CDI، مصرف سوخت 2.3 لیتر در هر 100 کیلومتر و 98 کیلوگرم وزن.

با محدوده ی قیمتی 1.5 الی 2 میلیون تومان، مدل های 89، 90، 91، 92 و 93 این موتورسیکلت را می توان خرید و معامله کرد.

مورد سوم: موتورسیکلت 125 طرح ویو

موتورسیکلت طرح ویو، توسط شرکت های مختلفی همچون کویر در دو طرح رکورد و رادیسون تیپ 2، تولید و عرضه می شود. قیمت صفر این موتورسیکلت، بین 3 تا 3.450 میلیون ( باتوجه به طرح و مدل آن) متغیر است.

به طورکلی، موتور سیکلت 125 طرح ویو، دارای یک سیلندر، جعبه دنده اتوماتیک، 4 دنده، بدون کلاچ، حداکثر سرعت 110 کیلومتر بر ساعت، ظرفیت 5 لیتر مخزن سوخت، متوسط مصرف 1.6 لیتر در 100 کیلومتر و مزنی برابر 100 کیلوگرم است.

این موتورسیکلت نیز از جمله موتورهایی است که مدل های 89، 90، 91، 92 و 93 را می توان با محدوده ی قیمتی 1.5 الی 2 میلیون تومان در بازار خرید و معامله کرد.

مورد چهارم: موتورسیکلت 150 CGL

موتورسیکلت سی جی ال 150، که توسط کمپانی هایی چون کبیر، پیشرو، تکتاز و نامی تولید شده، به صورت صفر کیلومتر با قیمت حدودا 3.200 الی 3.600 میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

این موتورسیکلت، با جعبه دنده اتوماتیک، 1 سیلندر، وزن 107 کیلوگرم، استارتی و هندلی، 5 دنده، سیستم جرقه زن CDI، ظرفیت باک 12.5 لیتر و متوسط مصرف 2.3 لیتر در هر 100 کیلومتر بر ساعت به عنوان یکی از موتورهای با کیفیت و پرقدرت شناخته می شود.

موتورسیکلت 125 CGL نیز از جمله موتورهایی است که مدل های 89، 90، 91، 92 را می توان با محدوده ی قیمتی 1.5 الی 2 میلیون تومان در بازار خرید و معامله کرد.

تفاوت ها را در یک نگاه خواهیم دید:

مواردی که گفته شد، با توجه به شواهد موجود و مواردی که در بازار وجود داشت در این مطلب آمد. در ادامه نیز به معرفی چند مورد دیگر از موتورسیکلت های دیگر با محدوده ی قیمتی 1.5 الی 2 میلیون تومان پرداخته می شود. برای خرید و فروش موتورسیکلت با قیمت یک و نیم تا دو میلیون تومان می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید. 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین