لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

برنامه ویژه استون مارتین در تولید سوپر خودرو

کمپانی بریتانیایی استون مارتین قصد دارد تا مرزهای تولید خودروهای Mid-Engined Exotic را فراتر از نسخه های GT برساند. البته این پیشروی در تولید سوپر خودروی جدید Valkyrie خلاصه نمی شود بلکه طراحی یک سوپر خودرو به منظور رقابت با سوپر خودروهایی مانند فراری 488، لامبورگینی Huracan و مک لارن 720S را هدف قرار داده است.

 اندی پالمر، مدیر عامل بخش اجرایی کمپانی استون مارتین ، در این باره به خبرنگار Auto Express می گوید: « تولید این سوپر خودرو یکی از پروژه های آینده ی کمپانی استون مارتین خواهد بود و قرار است در سال 2020 به بازار وارد شود». به گفته ی وی، این خودرو به عنوان بخشی از برنامه ی تولید مدل های جدید سالانه، تا سال 2023 مطرح است و توانایی رقابت با خودروهایی مانند فراری 488 را خواهد داشت. سایر مدل های جدید تولیدی این کمپانی تا سال 2023 شامل مدل های جدید از نسخه ی GT و کراس اوور DBX است.

آقای پالمر در مورد دلایل انتخاب کلاس Mid-Engined می گوید: « این کلاس ، استاندارد ترین کلاس جهانی است و برای توزیع وزنی نیز ایده آل است. همچنین تولید خودرویی جدید در این کلاس می تواند فاصله ایجاد شده بین خودروهای Vanquish GT و Valkyrie را پوشش دهد. مدل Vanquish GT از خودروهای لوکس به شمار می رود که می توان آن را با خودرویی نظیر فراری F12 Berlinetta مقایسه کرد».

گفتنی است قیمت این خودرو حدود 300 هزار دلار است. در حالی که خودروی Valkyrie احتمالا دارای قیمتی نزدیک به 3 میلیون دلار خواهد بود و از نظر عملکری نیز توانایی رقابت با خودروهایی نظیر LaFerrari و One: 1 Koenigsegg را خواهد داشت

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین