لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

Spider تیونینگ شده توسط آبارث

 کمپانی ایتالیایی Abarth ( از سال 1949) به عنوان یک کمپانی تیونینگ فعالیت می کند و با ایجاد تغییرات در بدنه و پیشرانه ی خودروهای کمپانی فیات، آن ها را اسپرت تر و قدرتمندتر می سازد. یکی از خودروهای تیونینگ شده توسط این کمپانی با نام Abarth 124 Spider وارد بازار شده است.

ظاهر Abarth 124 Spider شباهت زیادی به نسخه ی تولید کمپانی فیات دارد اما با این وجود تغییرات زیادی در ظاهر این خودرو توسط Abarth صورت گرفت تا زیباتر جلوه نماید. اگرچه این خودرو تنها دارای یک تیپ است، با این حال شما می توانید به صورت رایگان از کاپوت جلوی سیاه رنگ ( مات ) استفاده کنید. این خودرو دارای چرخ های 17 اینچی از جنس آلیاژ آلومینیوم، چراغ های عقب از نوع LED، چراغ های مه شکن جلو و اگزوز چهار تایی است. رنگ مشکی به عنوان رنگ پایه است اما در صورت پرداخت مبلغی می توانید رنگ مورد نظر خود را از رنگ بندی قرمز ، سفید و آبی انتخاب کنید.

یکی از ایرادات جدی این خودرو مربوط به طراحی داخل کابین است. فرمان این خودرو در وضعیت مناسبی قرار ندارد و اغلب کسانی که کمی بلند قد باشند هنگام نشستن در پشت فرمان دچار مشکل می شوند. به هر حال در صورتی که در پشت فرمان قرار گرفتید، با وضعیت رانندگی اسپرت این خودرو مواجه خواهید شد. داخل کابین از کیفیت ساخت و مواد اولیه خوبی برخوردار است. سیستم اطلاعات و سرگرمی این خودرو نیز توسط یک دکمه در عقب دنده روشن می شود.

خودروهای اسپرت معمولا کارایی لازم برای خانواده ها را ندارند چراکه اکثر آن ها فضای جادار مورد نیاز برای خانواده ها فراهم نمی کنند. خودروی Abarth 124 Spider اگرچه در داخل کابین فضایی برای گذاشتن لیوان و یا وسایل ندارد اما در بخش صندوق عقب با حجم 140 لیتر، بسیار جادار و مناسب ظاهر شده است. سقف این خودرو به صورت دستی باز و بسته می شود و این عملیات توسط یک اهرم در داخل کابین صورت می گیرد و در عرض 5 ثانیه می توانید سقف خودرو را باز و یا جمع کنید و برای اینکار حتی نیازی به جابجایی از صندلی هم نیست.

نسخه ی تولیدی فیات 124 Spider بر اساس خودروی Mazda MX-5 طراحی و تولید شده و دارای هندلینگ و کیفیت رانندگی خوبی است. کمپانی Abarth با اضافه کردن چند سیستم جدید توانسته هندلینگ این خودرو در بخش سر پیچ ها را بهبود دهد.

سیستم قدرت این خودرو تفاوت تغییرات ایجاد شده توسط کمپانی Abarth را به طور واضح نمایان می سازد. نسخه ی تولیدی فیات 124 Spider مجهز به پیشرانه ی 1.4 لیتری توربو است که توانایی تولید 138 اسب بخار قدرت را دارد. Abarth با تیونینگ این پیشرانه توانسته تا قدرت تولیدی در نسخه ی Abarth 124 Spider را به 168 اسب بخار ارتقا دهد. این میزان از قدرت اگر چه در دنیای امروز که با خودروهای قدرتمند بالای 300 اسب بخار اشباع شده است، عدد چشمگیری نیست اما با توجه به حجم پیشرانه و وزن خودرو عددی قابل قبول به نظر می رسد. دو نوع جعبه دنده ی اتوماتیک و دستی برای این خودرو در نظر گرفته شده که هر دوی آن ها 6 سرعته هستند.

این خودرو اگرچه نسبت به سایر خودروهای کانورتیبل عملکرد ضعیف تری دارد اما هزینه های نگهداری و استهلاک آن بیشتر می باشد. البته میزان مصرف سوخت این خودرو با وجود داشتن پیشرانه ی کوچک مناسب است. این خودرو به ازای هر گالن سوخت می تواند مسافت 44.1 مایلی را طی کند.

Abarth 124 Spider از نظر ایمنی همان سیستم های موجود در نسخه ی تولیدی فیات را دارد که شامل 4 ایربگ ، سیستم پایداری ترمز و سیستم پایداری الکترونیکی است. این خودرو تاکنون توسط هیچ سازمانی مورد تست ایمنی قرار نگرفته است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین