لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

لامبورگینی در لباس یک شاسی بلند

اینکه کمپانی لامبورگینی قصد طراحی یک خودروی SUV را داشت بر کسی پوشیده نبود، اما اینکه قدرت خروجی این SUV چه مقدار باشد تا بدین لحظه اعلام نشده نبود. در مصاحبه ای که Automotive News Europe با « استفانو دومنیکالی»، رییس بخش اجرایی کمپانی لامبورگینی داشته، اعلام شده که قرار است از پیشرانه ی تویین توربو V8 با قدرت خروجی 650 اسب بخار در Urus استفاده شود.

کمپانی لامبورگینی امیدوار است تا Urus فروش سالیانه ی این کمپانی را به بیش از دو برابر ارتقا دهد. کمپانی لامبورگینی سال قبل توانست 3457 دستگاه خودروی اسپرت بفروشد و در نظر دارد تا در سال آینده یک هزار دستگاه Urus تولید کند و تا سال 2019، تولید سالانه ی این SUV را به 3500 دستگاه افزایش دهد. البته در صورت استقبال خوب از طرف مشتریان این تعداد را می توان افزایش داد. این SUV در اواخر امسال به بازار های جهانی معرفی خواهد شد و در کارخانه ی لامبورگینی مستقر در Sant’Agata در ایتالیا تولید خواهد شد.

طبق اعلام کمپانی لامبورگینی این خودرو قرار است به پیشرانه ی 4.0 لیتری تویین توربو V8 مجهز باشد و قرار است نسخه ی هیبریدی این خودرو نیز یک سال بعد از تولید نسخه ی پایه تولید شود. Urus قرار است در نیمه ی اول سال 2018 در اروپا و در نیمه ی دوم سال 2018 در آمریکا به بازارها معرفی شود. این خودرو بر اساس پلت فرم MLB گروه فولکس واگن ساخته شود که خودروهایی نظیر Audi Q7 و Bentley Bentayga نیز بر روی این پلت فرم ساخته شده اند.

قیمت فروش این خودرو در آمریکا 200 هزار دلار اعلام شده است. هنوز تاریخ رسمی برای پیش فروش و سفارش این خودرو اعلام نشده است، اما به محض اعلام این تاریخ می توانید سفارش خود را ثبت کنید. از آنجایی که Huracan و Aventador لیست انتظار طولانی دارند، تحویل خودروی سفارشی شما می تواند 6 ماه تا یکسال زمان ببرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین