لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

آپشنی با نام مانیتور

در طول مسافرت‌های طولانی مدت و یا مسیر‌های طولانی داشتن یک سرگرمی برای سرنشینان عقب الاخصوص کودکان و خردسالان بسیار مهم است. دیدن کارتون و انیمیشن برای کودکان لذت بخش است. به همین خاطر نصب آپشن مانیتور عقب در برخی‌ خودروها به صورت فابریک و غیرفابریک همه‌گیر شده است. این مانیتورهای رنگی قابلیت پخش انواع فایل‌های صوتی و تصویری نظیر DVD CD USB AUX و MP3 را دارند. همچنین در برخی از خودروهای لوکس نظیر سری7 و مرسدس‌بنز Sکلاس می‌توانید ماساژور صندلی‌های عقب راه‌یاب ماهواره‌ای را نیز تنظیم کنید. این آپشن که به همراه هدفون به مشتری عرضه می‌شود قابلیت نصب برروی سقف و پشت صندلی جلو را دارد. ضمن آنکه مانیتور عقب برروی تمامی خودورها نصب می‌شود. البته مدل‌هایی که به صورت استاندارد در کارخانه نصب می‌شود امکانات کامل‌تری دارند.

در بسیاری از خودروهای لوکس نیز از مانیتورهای بزرگ در قسمت جلو داشبورد و کنسول مرکزی استفاده می‌شود. در خودروهای قدیمی مانیتورها به صورت نیمه‌تاچ بوده‌اند ولی در خودروهای امروزی اکثرا سعی شده تا از مانیتورهای رنگی و تمام لمسی استفاده شود. این موضوع کار را برای راننده و سرنشین آسان‌تر کرده است. مانیتور‌های بزرگ که در جلوی داشبورد قرار دارد قابلیت پخش فیلم و موسیقی به همراه نمایش دوربین عقب رادار بلوتوث و GPS را دارند. همچنین این مانیتورها در خودروهای لوکس قابلیت نشان دادن وضعیت دینامیک و ماساژور صندلی‌ها را نیز دارا می‌باشند.

ابعاد اندازه مانیتورها فرق دارد. ماینتور از 5اینچ گرفته تا 9 و حتی 10 اینچ هم در بازار موجود است. مانیتورهای کوچک انواع مختلفی دارند برخی تمام لمسی و برخی هم نیمه لمسی هستند. همچنین صفحه نمایش در این مانیتورها به صورت رنگی و سیاه و سفید هم موجود است. قابلیت‌های این مانیتورها نسبت به مانیتورهای بزرگ کمتر است. مانیتورهای کوچک قابلیت نمایش فایل‌های CD و MP3را نیز دارند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین