لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

رولز رویس فانتوم خودرویی زیبا همچون رز صحرایی

کمپانی رولز رویس همواره آپشن های زیادی را در برابر مشتریان خود قرار می دهد تا آن ها بتوانند به شکل دلخواه، خودروی خود را شخصی سازی نمایند. همین عامل، فضا را برای توسعه فعالیت کمپانی رولز رویس و تولید نسخه های خاص بیشتر فراهم کرد. قبل از این، تولیدات این کمپانی بر مبنای دو مدل پایه ی Ghost و Phantom محدود شده بود. یکی از این مدل ها Phantom Drophead Coupe است که کمپانی رولز رویس تاکنون دو نسخه ی Olympic و Art Deco را از این مدل به بازار معرفی کرده و اخیرا هم نسخه ی جدید Desert Rose نیز از این مدل تولید شده و به بازار معرفی خواهد شد.

نام رسمی خودرو رولز رویس  از گل رز صحرایی الهام گرفته شده است. کمپانی رولز رویس در شعبه ی ابوظبی یکی از هفت نسخه خودروهای خود را، به منظور جشن و بزرگداشت حضور خود در کشورهای خاورمیانه تولید کرد.این کمپانی علاوه بر نسخه ی Desert Rose، نسخه های دیگری از جمله نسخه ی Sheikh Zayed Grand Mosque ، نسخه ی Qasr Al-Hosn و نسخه ی Ancient Trade Routes را تولید کرده است. البته در بین هفت نسخه ، مدل Desert Rose به دلیل ظاهری فوق العاده زیبا، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

دلیل استفاده از نام Deser Rose در خودروی Phantom Drophead Coupe ریشه در تاریخچه ی گلی دارد که در آفریقا و مناطق عرب نشین آسیا رشد میکند. این گل به رز صحرا (Desert Rose) شهرت دارد، که وجود شکوفه های پربار و عدم نیاز به آب فراوان از دیگر ویژگی های آن است.

ظاهر زیبای این خودرو و با ترکیب رنگ ها ی سفید و قرمز در بدنه ی آن آمیخته شده است. رنگ اصلی بدنه سفید است که با یک نوار پهن از رنگ قرمز از قسمت عقب تا جلو خودرو آراسته شده، که این خطوط، جلوه ی زیبایی را به آن بخشیده است.

وارد قسمت کابین که شوید اوج هنر رولز رویس را مشاهده خواهید کرد. کمپانی رولز رویس به خوبی از مواد طبیعی از جمله پنل های چوبی برای ساخت کابین استفاده کرده است. در قسمت عقب، صندلی استفاده شده، شباهت زیادی به یک مبل راحتی دارد که همین امر به لوکس بودن این خودرو دلالت دارد. این صندلی با چرم سفید پوشیده شده و برای زیبا تر جلوه کردن آن، از رو دوزی های قرمز رنگ استفاده شده است.

نسخه ی Desert Rose از نظر سیستم قدرت، بهبودی نسبت به نسخه ی پایه نداشته و همچنان مجهز به پیشرانه ی 6.75 لیتری V12 است که توانایی تولید 453 اسب بخار قدرت و 531 پوند فوت گشتاور را دارد. این خودرو می تواند در عرض 5.6 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و حداکثر سرعت این خودرو نیز 241 کیلومتر بر ساعت است. این خودرو اگر چه سریع ترین و قدرت مندترین مدل در بین خودرو های لوکس نیست اما در عوض به خاطر زیبایی خود، رخ نمایی می کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین