لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمپانی رضوانی از کوپه جدید خود Beast Alpha رونمایی کرد

خودروی کوپه ی Rezvani Beast Alpha که در کالیفرنیا ساخته شده است، برای اولین بار در سال 2017 در  نمایشگاه خودروی لس آنجلس رونمایی شد. بدنه ی این خودرو از جنس فیبر کربن بوده و همین امر سبب شده تا وزن این خودرو فوق العاده سبک به نظر برسد. پیشرانه ی استفاده شده در این خودرو از نوع Honda K24 دارای 4 سیلندر با آرایش خطی است که توانایی تولید 500 اسب بخار قدرت را دارد.

این محصول جدید شرکت رضوانی، دارای درب های Side Winder ، ترمز های سرامیکی – کربنی و داخل کابین از نوع Alcantara پوشیده شده با چرم است که همه ی این عوامل همراه با بدنه ی از جنس فیبر کربن باعث می شوند تا وزن این خودرو به 884 کیلوگرم برسد. البته تنها ایراد این خودرو را می توان در قیمت بالای آن ذکر کرد. قیمت این خودرو، 200 هزار دلار برآورد شده البته برای علاقه مندان به این خودرو جای امیدواری وجود دارد که قیمت نسخه ی جدید از 95 هزار دلار شروع می شود و اما خبر بد این که اکثر امکاناتی جذاب کوپه Beast Alpha  به صورت اختیاری و آپشنال هستند.

یکی از این گزینه ها پیشرانه ی قدرتمند K24 است. نسخه ی 95 هزار دلاری خودروی Rezvani Beast Alpha دارای پیشرانه ی 2.5 لیتری مجهز به سوپرشارژر است که توانایی تولید 400 اسب بخار قدرت را دارد. نسخه ی 159 هزار دلاری Beast Alpha X به جای سوپرشارژر دارای یک توربو شارژر است و همین امر سبب می شود تا قدرت خروجی این نسخه برابر با 525 اسب بخار باشد. تیونینگ هر دو پیشرانه ی استفاده شده در این نسخه ها توسط Rezvani و Cosworth انجام شده است. گفتنی است که نسخه ی معمولی Beast Alpha در عرض 3.5 ثانیه و نسخه ی Beast Alpha X در عرض 3.2 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب می گیرند.

جعبه دنده ای که به صورت پایه در نسخه ی معمولی Beast Alpha قرار دارد، در نسخه های  95 هزار و 159 هزار دلاری به صورت اختیاری است که در صورت درخواست باید هزینه ی 15 هزار دلاری، و برای داشتن سیستم تعلیق پایه نیز باید 2500 دلار دیگر پرداخت نمایید. برای درخواست ترمز های سرامیکی – کربنی با قیمت 8500 دلار، و ترمز های مخصوص مسابقه 3700AP دلار، و همچنین سیستم صوتی Alpine مجهز به Apple CarPlay ، 3500 دلار باید پرداخت کرد.

این هزینه ها، تنها به موارد بالا خلاصه نمی شود. برای چرم داخل کابین، 3500 دلار و صندلی های چرم، 3700 دلار دیگر باید نیز بپردازید. البته در صورتی که می خواهید کف کابین نیز از جنس چرم باشد باید 600 دلار دیگر هزینه کنید. دو گزینه ی اختیاری دیگر برای افزودن به خودرو در نسخه ی Beast Alpha X وجود دارند. درهای Side Winder به قیمت 7500 دلار و صندوق عقب به قیمت 500 دلار است. همچنین اگرمی خواهید که بدنه ی خودرویتان از جنس فیبر کربن باشد باید سراغ نسخه ی Beast Alpha X بروید تا 50 پوند وزن خودرو سبک تر شود.

اگر نسخه ی Rezvani Beast Alpha X را با تمامی امکانات اشاره شده تجهیز نمایید، قیمت تمام شده ی این نسخه کمی بیشتر از 200 هزار دلار خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین