لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

رونمایی از کوپه جدید بی ام و سری 4

اغلب کوپه های اسپرت به دلیل فروش محدود، مدتی پس از تولید، مجددا دستخوش تغییر شده و در نهایت به شکل خودروهای معمولی و صندوق دار یا به عبارتی Sedan به بازار عرضه خواهند شد تا شاید فروش کم نسخه ی کوپه را جبران کنند. اما این امر درباره گرن کوپه ی سری 4 بی ام و صدق نمی کند چراکه کمپانی بی ام و در عرض 4 سال موفق به فروش بیش از چهارصد هزار دستگاه از این مدل شد. کمپانی بی ام و به منظور حفظ فروش بالای این خودرو، تغییراتی در حدود 2500 مورد در مدل 2018 کوپه سری 4، را تجربه کرده است.

 از تغییرات ظاهری مدل 2018 این خودرو می توان به طراحی جدید چراغ های اصلی جلو و عقب و چرخ های جدید، اضافه شدن 2 آپشن رنگ جدید نیز به آپشن های قبلی شامل نارنجی Sunset Orange  و آبی Snapper Rocks Blue، پهن تر شدن سپر جلو نیز نسبت به مدل قبلی اشاره کرد. همچنین در مدل 2018 این خودرو، چراغ های اصلی جلو و عقب این خودرو از نوع LED و برای روشنایی در طول روز نیز از چراغ های LED در دور چراغ های اصلی استفاده شده است.

فرمان در مدل 2018 نسبت به مدل های قبلی، اسپرت تر و برای پوشش فرمان از چرم استفاده شده تا هدایت و چرخاندن فرمان با سهولت بیشتری انجام شود. چرمی که برای صندلی ها در نظر گرفته شده به جهت تنوع در طرح و رنگ، شرایطی را ایجاد می کند تا مشتریان بنا به سلیقه خود، خودرو را شخصی سازی و منحصر به فرد کنند.

نمایشگر آمپرهای این خودرو با قابلیت عملکرد چندگانه به صورت یکجا در یک پکیج به نام Premium Package به قیمت 2300 دلار به فروش می رسند. قابلیت این نمایشگر فوق العاده باعث می شود تا در حالت های مختلف رانندگی، آمپرها به رنگ های مختلفی درآیند. به عبارت دیگر، این خودرو دارای سه حالت رانندگی Comfort ، Sport و EcoPro است. در حالت Comfort، نمایشگر همانند نمایشگر های موجود در سایر خودروهای بی ام و است. در حالت Sport، رنگ پس زمینه ی این نمایشگر قرمز می شود و نمایشگر سرعت، به شکل بزرگتری از سایر آمپرسنج ها به چشم می خورد. در حالت EcoPro، رنگ پس زمینه ی این نمایشگر آبی شده و بازده عملکرد خودرو را نمایش می دهد.

قسمت های فنی این خودرو از جمله سیستم تعلیق ، هندلینگ و سیستم ترمز نیز ارتقا یافته اند. استفاده از «ترمزهای ضد قفل و سریع» در «مدل 2018-سری4» باعث ارتقا سیستم ترمز شده که این امر سبب کاهش چند فوتی توقف خودرو بعد از  ترمز، از سرعت 100 کیلومتری تا توقف کامل شده است. سیستم فرمان و هندلینگ این خودرو نیز با تغییراتی که داشته است پاسخ خطی تری را ایجاد می کند.

 استفاده از تکنولوژی کمپرسور جدید سبب افزایش قدرت خنثی کردن ضربه توسط ضربه گیرها شده است و همچنین این سیستم امکان تیونینگ بهتری دارد به طوری که کنترل حرکت بدنه ی خودرو در سرعت های پایین را ارتقا داده است. البته می توانید از سیستم تعلیق Adaptive M Suspension نیز استفاده کنید و در این صورت تفاوت در حالت های رانندگی Comfort و Sport را بهتر تجربه خواهید کرد.

افزایش قیمت در این نوع از خودرو با تغییرات گسترده ای که داشته، نسبتا مناسب به نظر می رسد و تنها 250 دلار از مدل های 430i، افزایش قیمت را تجربه کرده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین