لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

روی دیگر مرسدس بنز : جنگ ستارگان

کمپانی نیسان شاید ادعا کند که می خواهد گواهینامه تولید خودرو های نسخه ی  Star Wars یا " جنگ ستارگان" را در آمریکا بگیرد اما کیلومتر ها دورتر از آمریکا، یعنی در ژاپن، کمپانی مرسدس بنز خودروهای نسخه ی Star Wars را وارد بازار خواهد کرد. در ژاپن تعداد محدودی از خودرو های مرسدس بنز مدل CLA 180 نسخه ی " جنگ ستارگان" قرار است تا به فروش برسد.

گفته شده که تنها 120 دستگاه از این نسخه که 60 دستگاه به رنگ سفید Calcite white و 60 دستگاه دیگر به رنگ مشکی Night black است، فروخته خواهد شد. این رنگ ها برای به نمایش گذاشتن ظاهر Stormtrooper و Darth Vader ( نام دو شخصیت فضایی در فیلم جنگ ستارگان) به کار رفته است. البته تفاوت­ هایی بین این دو نسخه نیز وجود دارد. برای مثال در نسخه ی Calcite White از خطوط سیاه رنگ در بدنه استفاده شده است، درحالی که داخل کابین به رنگ سیاه و تنها صندلی ها، دور فرمان و نمایشگر آمپرها دارای رنگ سفید است. نسخه ی Night Black دارای بدنه ای به رنگ سیاه ، چرخ های 18 اینچی AMG  و داخل کابین با رنگ قرمز طراحی شده است.

اقدامات بر روی این خودرو به منظور آن که نام " جنگ ستارگان" را یدک بکشد تنها به این موارد خلاصه نشده است. علاوه بر استفاده از کفپوش های Star Wars در کف کابین و فریم مخصوص پلاک، می توان به حک شدن اسم Star Wars بر روی آن و پخش شدن صداهای R2-D2 اشاره کرد. البته مهم ترین ویژگی خودرو ی CLA 180 مجهز بودن به سایه ی معکوس خورشید است که باعث می شود تا شیشه ی جلو شبیه به Millenium Falcon باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین