لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

فناوری سطح چهار در خودروهای بدون سرنشین

یک شرکت خودروسازی سرشناس نسل جدیدی از فناوریهای خودران را برای محصولات جدیدش به کار می گیرد. خودروهای خودران بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته اند و حتی شرکتهای خودروساز رقابت تازه ای را این بار در حوزه به کارگیری فناوریهای خودران، آغاز کرده اند. شرکت خودروسازی هوندا به تازگی از برنامه جدیدی خبر داده که بر این اساس سطح ۴ فناوریهای خودران را تا سال ۲۰۲۵ در خودروهای تولیدی خود به کار خواهد گرفت.

شرکت خودروسازی هوندا به تازگی از برنامه جدیدی خبر داده که بر این اساس سطح ۴ فناوریهای خودران را تا سال ۲۰۲۵ در خودروهای تولیدی خود به کار خواهد گرفت. خودروهایی که از حیث خودران بودن در سطح ۴ قرار می گیرند این قابلیت را دارند که در مناطقی که نقشه دقیق و باجزئیاتی از آن ارایه شده و همچنین پوشش دهی شبکه اینترنت در سطح مورد قبولی است به حرکت مستقل خود ادامه دهند. بر این اساس ارتباطات لحظه ای میان خودروها و همچنین یک مرکز فرماندهی برقرار است تا اطلاعات مربوط به جلوگیری از وقوع حوادثه به روزرسانی شود. در این سطح از فناوریهای خودران، هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار اساسی و تعیین کننده در نظر گرفته می شود تا جایی که تصمیم گیریهای اصلی بر عهده آن خواهد بود.

درحالی که هوندا اعلام کرده تا سال ۲۰۲۵ از این سطح از فناوری خودران در خودروهایش استفاده می کند، ۲۰ شرکت خودروساز مهم دیگر دنیا از برنامه هایشان برای توسعه این سطح از فناوری تا سال ۲۰۲۰ خبر داده اند.

البته به نظر می رسد برنامه ریزی هوندا بسیار گسترده باشد زیرا همکاری فنی و استراتژیکی را با شرکت Waymo که تخصص ویژه ای در زمینه خودروهای خودران دارد آغاز کرده است. همچنین شرکت بزرگ ارتباطاتی و اطلاعاتی Softbank نیز به کمک هوندا آمده تا فرآیند طراحی و تولید خودروهای خودران مبتنی بر سطح ۴ این فناوری بی عیب و نقص باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین