لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

هیوندا سانتافه محصول سال 2017 قیمت گذاری شد

هیوندای سانتافه ۲۰۱۷ به تازگی وارد بازار ایران شده است و گاهی تا ۲۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود. این خودرو در واقعیت قیمتی بین ۲۲۱ تا ۲۳۲ میلیون تومان دارد. البته که احتمال داده می شود سانتافه ۲۰۱۷ به قیمت ۲۱۹ میلیون تومان هم برسد. این خودرو در حال حاضر تفاوت آنچنانی با مدل ۲۰۱۶ ندارد. تنوع رنگ بیشتر در بازار جهانی، یکی از ویژگی های مدل ۲۰۱۷ است.

قبلا تصور بر این بود که سانتافه های ۲۰۱۷ با موتور دو لیتری توربو ۲۴۰ اسب بخار به بازار بیایند و شاید آن موقع حدودی ۲۴۰ میلیون تومان نسبت به شرایط فعلی بازار، منطقی سنجیده می شد. ولی با توجه به اینکه نسخه های ترخیص شده فعلی از نوع ۲٫۴ لیتری GDi هستند و در بحث پیشرانه کوچکترین تغییری نسبت به مدل ۲۰۱۶ ندارند، شاید پرداخت این اختلاف قیمت منطقی به حساب نیاید. جالب است بدانید که در بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس، هیوندای سانتافه مدل ۲۰۱۷، کمتر از سه هزار درهم با نسخه های ۲۰۱۶ موجود در بازار تفاوت قیمت دارند و این اختلاف قیمت در بخش عمده با کاهش قیمت مدل ۲۰۱۶ نسبت به گذشته دیده می شود، نه افزایش قیمت مدل ۲۰۱۷ نسبت به سال گذشته.

 

هیوندای سانتافه مدل 2017 با یک موتور جدید 2 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر با توان 240 اسب بخار وارد بازار می شود. شرکت هیوندای برای سانتافه مدل 2017 سه موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر با 185 اسب بخار، موتور 3.3 لیتری 6 سیلندر با 290 اسب بخار و موتور 2 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر 240 اسب بخاری در نظر گرفته است. با توجه به محدودیت های ورود خودروهای بالای 2500 سی سی به ایران، بیشتر سانتافه سواران معتقدند تنها عیب این خودرو موتور ضعیف آن است. اما با توجه به مدل جدید این خودرو که از موتور 2 لیتری توربو بهره میبرد، به نظر می رسد این مشکل حل شود.

 

هم چنین مجموعه ای از تجهیزات ایمنی نوین در این خودرو عرضه می شود که شامل ترمزهای خودکار، کروز کنترل هدایت راداری، نمایش نقاط کور، کمک پارک خودکار و سیستم هشدار برخورد از عقب برای پارکینگ های شلوغ است.تمام نسخه های این خودرو دارای طراحی متفاوت سپرها و چراغ های جلو و عقب به همراه جلوپنجره ای با ظاهر جدید هستند. این شاسی‌بلند زیبا برای سال 2017 تغییراتی در گرافیک چراغ‌هایش داده و از نظر تکنولوژیک سیستم روشنایی را به روز کرده است.در عین حال تغییراتی نیز در فرم سپر جلو و عقب پدید آمده و شکل ظاهری آن را زیباتر و مستحکم‌تر کرده است. برای مدل 2017، هیوندای دو موتور بنزینی متفاوت در نظر گرفته که نمونه عادی یک موتور 4 سیلندر با حجم 2400 سی‌سی است و 185 اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

 

این ماشین در حالت عادی دیفرانسیل جلوست اما به حالت دو دیفرانسیل نیز تبدیل می‌شود. فهرست امکانات مدل 2017 سانتافه نیز کامل‌تر شده و در مدل سفارشی سیستم کنترل عبور در پیچ‌ها باعث چسبندگی بیشتر و حرکت سریع‌تر خواهد شد. سیستم کمکی پارک ماشین نیز بهبود یافته و با دوربین‌ 360 درجه کنترل می‌شود. چراغ‌های جلو به لامپ‌های LED مجهز شده و شکل مه‌شکن‌ها نیز تغییر یافته و چراغ‌‌های عقب نیز تغییرات گرافیکی داشته‌اند. صندلی‌های جلو و عقب قابلیت حرکت بیشتری پیدا کرده و حالت‌های بسیار متنوعی می‌گیرند. سقف پانورامیک، سیستم هشدار ترافیکی در هنگام دنده عقب، گرم‌کن و سردکن صندلی، گرم‌کن آینه‌های جانبی، رادار شناسایی عابر پیاده، آینه‌های مجهز به چراغ هشدار جانبی، سیستم هشداردهنده در حین تغییر ناگهانی لاین حرکت، در صندوق عقب هوشمند و بسیاری دیگر از امکانات در این خودرو تعبیه شده است که قطعا برای مشتریان در سراسر جهان اغواکننده خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین