لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمپانی لامبورگینی تولید هشت هزارمین دستگاه خودروی Huracan را جشن می گیرد

با روند پیش رو، تولید خودروی لامبورگینی Huracan رکورد تولید در تاریخ کمپانی لامبورگینی را خواهد شکست و انتظار می رود تا خودرو Huracan به رکورد تولید خودرو Gallardo برسد. در واقع کمپانی ایتالیایی لامبورگینی چندی پیش تولید هشت هزارمین دستگاه از خودروی Huracan را جشن گرفت. نکته ی جالب در این مورد آن است که لامبورگینی تنها در عرض سه سال 8000 دستگاه از این خودرو را تولید کرده و فروخته است. در مقایسه با تولید خودروی Gallardo باید گفت که لامبورگینی حدودا 3000 دستگاه بیشتر از خودروی Gallardo را در مدت مشابه سه سال فروخته است که این آمار مربوط به گزارش های فروش ارائه شده توسط Volkswagen AG می باشد.

14022 دستگاه از خودروی Gallardo تا بدین روز فروخته شده است و در صورت فروش Huracan با نرخ کنونی ، انتظار می رود تا در انتهای هفت سال آینده 26667 دستگاه از این خودرو فروخته شود که تقریبا دو برابر تعداد دستگاه های Gallardo تولید شده است. اینکه فروش Huracan می تواند به این تعداد برسد یا نه، جای بحث دارد که به افزایش تمایل به خرید خودروی سوپر اسپورت مربوط است. البته Huracan اثبات کرد که بیش از آن چیزی که لامبورگینی پیش بینی کرده بود موفق بوده است. اگر با همین سرعت این خودرو به فروش برود به راحتی می توان انتظار داشت تا در 12 ماه آینده فروش کل خودروی Huracan به بیش از 10000 دستگاه خواهد رسید.

معمولا ما از مقایسه خودروهایی که در دهه های مختلف به فروش رسیده اند خودداری می کنیم و این مقایسه می تواند در مورد تعداد دستگاه های فروخته شده از Gallardo و Huracan نیز صادق باشد چرا که به اعتقاد برخی کارشناسان وضعیت مالی اکثر خانواده ها امروزه بهتر از دهه ی گذشته می باشد و به همین دلیل توان مالی خرید خودرویی سوپر اسپورت همانند Huracan را دارند. البته در مقابل این ادعا باید قابلیت های خودروی Huracan را نیز در نظر گرفت.

فروش 8000 دستگاه در عرض سه سال یعنی اینکه لامبورگینی در هر سال به طور متوسط 2667 دستگاه و در هر ماه به طور متوسط 220 دستگاه و در هر روز به طور متوسط 7 یا 8 دستگاه از این خودرو را در سراسر جهان فروخته است که این آمار برای خودروی گران قیمتی که 200000 دلار ارزش دارد، آمار فوق العاده ای محسوب می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین