لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

با RobinOne ، بی نیاز از تعویض روغن خودرو

اگر شما از یک خودرو شخصی استفاده می کنید ، احتمالا یک برچسب در شیشه ی جلو یا دفترچه زمانبندی تعویض روغن و یا یک هشدار دهنده ی دیجیتالی، زمان تعویض روغن بعدی را به شما یادآوری می کند. معمولا زمان تعویض خیلی زود فرا می رسد و هزینه نسبتا زیادی نیز دربردارد. هدف از تولید دستگاه "روبین وان (RobinOne)" توسط تولیدکنندگان آلمانی، علاوه بر جلوگیری از تعویض روغن موتور تا مدت بسیار زیاد، اینکه هر فردی بتواند به جای تعویض روغن در تعمیرگاه ها، روغن خودروی خود را در منزل و یا هرجای دیگری تمیز و تصفیه کند. 

در واقع RobinOne مانند دستگاه دیالیز برای خودروی شما عمل می کند. این دستگاه با فیلتر هایی که دارد ذرات معلق ، گرد و خاک و رطوبت موجود در روغن را می گیرد و از آلوده شدن آن جلوگیری می کند و روغن تصفیه شده را دوباره وارد پیشرانه ی خودرو می کند. RobinOne یک دستگاه کوچک، قابل حمل و دارای پمپ و فیلتر های مخصوص است. برای استفاده از این دستگاه کافی است آن را به باتری خودرو وصل کنید و یک لوله را به قسمتی که از طریق آن وضعیت روغن را چک می کنید و لوله ی دیگر  را به فیلتر دستگاه وصل کنید و سپس دستگاه را روشن نمایید. این دستگاه به صورت گردشی روغن موتور شما را تصفیه می کند و تمامی آلودگی های آن را میگیرد و به عبارتی، دیگر نیاز نیست تا روغن موتور خود را تعویض کنید.

متخصصانی که RobinOne را طراحی کرده اند ، اذعان دارند که این دستگاه بر اساس نحوه ی رانندگی شما می تواند عمر روغن موتور شما را تا 199558 کیلومتر افزایش دهد. با استفاده از این دستگاه باید به ازای هر 9977 کیلومتر رانندگی در شهر یک بار و به ازای هر 20000 کیلومتر رانندگی در جاده یک بار روغن موتورتان را تصفیه نمایید.  با این وجود توصیه می شود تا بعد از هر 59545 کیلومتر فیلتر خودرو را عوض کنید و بعد از 20 بار تصفیه ، فیلتر دستگاه RobinOne را نیز عوض کنید. انتظار می رود تا این دستگاه با روغن موتور های مختلف و همچنین پیشرانه های مختلف سازگار باشد تنها نکته ای که باید رعایت شود این است که نباید از یک فیلتر برای تصفیه چندین روغن استفاده کرد.

اگر درباره مواد تشکیل دهنده ی فیلتر و یا افزودنی های این دستگاه شک دارید باید بگوییم که سازندگان RobinOne اعلام کرده اند که این دستگاه حاوی هیچ نوع نگه دارنده ی مضر نیست و به طول عمر روغن موتور شما صدمه ای نمی زند. اما اگر همچنان در این مورد شک دارید توصیه می شود تا در بازه های زمانی مشخص موتور خود را چک کنید و از سلامت آن و روغن موتور مطمئن شوید.

هم اکنون RobinOne را می توانید سفارش دهید و قیمت خود دستگاه 150 دلار می باشد و هزینه ی هر قطعه فیلتر نیز 40 دلار اعلام شده است. در صورتی که این دستگاه کارایی ادعا شده را داشته باشد باعث می شود تا در مصرف پول  و همچنان روغن صرفه شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین