لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

لامبورگینی، پیشگام در تکنولوژی فیبر کربن

بدون شک کمپانی لامبورگینی در استفاده از تکنولوژی فیبر کربنی پیشگام است. در زمینه های بسیاری می توان " گاو وحشی" را پیشتاز در استفاده از فیبر کربن دانست. این امر به همراه مسئولیت­ های دیگر این  کمپانی ، باعث شده تا کمپانی لامبورگینی از تکنولوژی فیبر کربنی در صنایع دیگر نیز استفاده کند. قطعا در آینده ای نه چندان دور شاهد این خواهیم بود که مواد از جنس فیبر کربن در صنایع و تجهیزات پزشکی به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرد.

کمپانی لامبورگینی در سال گذشته برای افزایش پیشرفت های حاصل در زمینه ی کاربردهای فیبر کربنی ، یک لابراتوار پیشرفته کامپوزیت را در سیاتل واشنگتن افتتاح کرد. این لابراتوار با همکاری مرکز تحقیقات Houston شروع به فعالیت کرده است تا اشکال جدیدی از فیبر کربن را تولید کند تا بتواند به عنوان ماده ی بهتر در صنایع پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد. در نهایت، هدف، تولید پروتزهایی است که علاوه بر سبکی و مقاومت بیشتر، با بدن انسان نیز سازگارتر باشد. مشخص نیست تا چه زمان این هدف به سرانجام برسد اما یک نکته در این بین اهمیت دارد و آن این که اگر تنها یک کمپانی بتواند این پروژه را به سرانجام برساند، آن کمپانی، قطعا لامبورگینی است. کافی است کمی زمان به این کمپانی زمان داد و قطعا شاهد نتایج خوبی خواهیم بود. امروزه کمپانی های خودروسازی  به عنوان یکی از پیشرفته ترین صنایع موجود در دنیا مطرح اند و کمپانی لامبورگینی نمونه ی بارز این امر است. اینکه کمپانی لامبورگینی در زمینه ی حساس و پیشرفته صنایع پزشکی سرمایه گذاری کرده است دال بر این نکته است.

اگرچه اطلاعات دقیقی از همکاری بین لامبورگینی و Houston منتشر نشده است اما امیدواریم تا در این پروژه مشترک بتوانند پروتز های از جنس فیبر کربن را تولید کنند. این پروژه فعلا در مرحله ی تحقیقاتی قرار دارد و شرایط تولید پروتز ها در حال تحقیق و بررسی می باشد. امید است در صورت نتیجه بخش بودن این پروژه و محصول مورد نظر، در نهایت با شکل گیری همکاری بین کمپانی های خودروسازی  با سایر کمپانی ها در زمینه های علمی و فناوری همراه شود. چه بسا تولید پروتز های از جنس فیبر کربن اولین قدم برای شروع این همکاری ها باشد. حتی در آینده شاهد کاربرد های جدیدی از فیبر کربن نیز خواهیم بود. کاربردی که تا به حال به ذهن کسی نرسیده است.

این ها همه احتمالات بلند مدت هستند که همکاری بین کمپانی ایتالیایی با مرکز پزشکی مشهور Houston را جذاب تر می کند و در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه افراد زیادی در آینده از آن سود خواهند برد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین