لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تویوتا کمری 2018 به سیستم اطلاعات و سرگرمی AGL مجهز خواهد شد

سیستم Automotive Grade Linux یا همان AGL به عنوان قسمتی از شرکت لینوکس است که در زمینه طراحی نرم افزارهای پیشرفته برای خودروها فعالیت می کند تا اتصال و دسترسی اینترنتی یا Connected cars را نیز برای خودروها به ارمغان بیاورند. این گروه  که بیش از 100عضو شامل تولیدکننده خودرو، شرکت­های فناوری دارد، در نمایشگاه لاس ­وگاس که در سال جاری برگزار شد از بعضی نمونه­ های کار خود نیز رونمایی کردند.

کمپانی تویوتا که به عنوان دومین کمپانی­ ای است که به این گروه ملحق شده است، اعلام کرد که در خودروی تویوتا کمری مدل 2018 از سیستم سرگرمی جدیدی که توسط گروه AGL طراحی شده است، استفاده خواهد کرد. استفاده از این سیستم، گام بزرگی است برای کمپانی تویوتا و لکسوس. تویوتا کمری مدل 2018، اولین خودرویی خواهد بود که سیستم سرگرمی AGL مجهز خواهد شد. این سیستم که به Infotainment  معروف است، به  یک نوعی از رسانه اشاره می کند که ترکیبی از اطلاعات و سرگرمی را فراهم می­ کنند.

البته انعطاف­ پذیری این سیستم باعث می­شود تا سیستم خود را به راحتی از مدلی به مدل دیگر نظیر سیستم لکسوس تغییر دهد. البته هنوز اطلاعات زیادی از ارتباطات و کارکردهای این سیستم اعلام نشده است.

با توجه به متن باز بودن یا به عبارتی Open source بودن این سیستم، کمپانی تویوتا قصد دارد تا بیشتر به شخصی سازی  این سیستم برای خودورهای این کمپانی تمرکز کند. همچنین از قابلیت­ های دیگر این نرم افزار این است که برای اولین بار می­توانید طعم یک مسیریابی درست و دقیق را بچشید. چیزی که در خودروهایی مانند مزدا، مرسدس بنز، فورد و غیره نمی­ توانید تجربه کنید.    

شرکت AGL حاصل تلاش بیش از 100 مهندس در حوزه های کاری مختلف می باشد که در کنار هم برای طراحی یک سیستم به صورت متن باز (Open source) فعالیت می کنند. می­ توانید به این سیستم به چشم اندروید برای گوشی های هوشمند نگاه کنید. همانطور که  سیستم عامل اندروید توسط کمپانی های مختلف به عنوان یک پایه به کار می رود، سیستم طراحی شده توسط AGL نیز می تواند در تمامی خودروها به عنوان سیستم پایه اطلاعات و سرگرمی استفاده شود. اطلاعات بدست آمده از این سیستم در تویوتا کمری مدل 2018 برای بهبودی سیستم به کار گرفته خواهد شد. هدف آن، تولید یک سیستم با کیفیت و استاندارد جهانی است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین