لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

M4 CS، فرزند چموش باواریایی

محصولات ب ام و همیشه شور حال خاصی داشته اند. هیجان بالایی در آنها نهفته است. به همین خاطر بخش قابل توجهی از مشتریان این شرکت را جوانان و افراد علاقه مند به سرعت تشکیل داده است. ب ام و امسال در نمایشگاه شانگهای چین از خودروی جدید رونمایی کرد که مطمئنا مورد توجه و استقبال علاقه مندان قرار خواهد گرفت. خودروی مورد نظر M4 CS است.

هنوز مراحل تولید خودروی جدید BMW M4 CS به پایان نرسیده است و مهم ترین سوالی که برای مردم پیش آمده است این است که چند دستگاه از این خودرو قرار است تولید شود ؟ در جواب این سوال باید خاطر نشان کنیم که همان طور که تنها 700 نسخه از خودروی M4 GTS تولید شد، از خودروی M4 CS نیز تعداد محدودی تولید خواهد شد که البته تعداد آن به مراتب بیشتر از M4 GTS است. ب ام و M4 GTS یکی از قدرتمندترین نسخه های تولید شده ب ام و است.

بنابر اعلام CarBuzz‌، کمپانی ب ام و در نظر دارد تولید این خودرو را در مجموع به 3000 دستگاه در طول دو سال تولید آن محدود کند. این خودرو اگرچه به اندازه ی M4 GTS انحصاری نیست‌، اما به هر حال تولید آن به خاطر بعضی از استاندارد‌های تولیدی محدود شده است. خودروی M4 CS اگرچه به عنوان جانشین خودروی M4 GTS معرفی شده است اما نسبت به آن عملکرد پایین تری دارد. البته این موضوع باعث عدم استقبال از آن نخواهد شد.

Peter Quintus، مدیر بخش فروش ب ام و، درباره ی خودروی جدید M4 CS می گوید:" ما از تقاضای خرید خودروی M4 GTS شگفت زده شده بودیم. تمام 700 دستگاه تولید شده در عرض 4 هفته به فروش رسید. به دلایل گوناگون نتوانستیم به تولید این خودرو ادامه دهیم و به همین دلیل به فکر طراحی خودرویی دیگر از سری M بودیم که خودرویی با نام M4 CS تولید شد. "

البته این احتمال وجود دارد که M4 CS تنها عضو جدید اضافه شده به سری M نباشد چراکه آقای کوئینتس خبر از تولید خودرویی دیگر از سری M با نام M2 را  داده است. وی درباره ی این خبر گفت: " مشتریان مدل های مختلفی از سری M را می خواهند". البته وی به صورت صریح اعلام نکرد که قرار است M2 نیز به ویژگی های CS مجهز شود.

ب ام و M4 CS از یک پیشرانه 6سیلندر خطی تویین توربو 3لیتری بهرمند است. این پیشرانه قادر به تولید 460 اسب بخار است. یعنی تنها 30 اسب بخار قدرت از نسخه M4 قوی تر است. همچنین حداکثر گشتاور M4 CS 600 نیوتن متر در 4000 دور بردقیقه است. این ارقام به این معنی می باشد که M4 CS به کمک جعبه دنده 7سرعته دوکلاچه  می تواند در عرض 3.9 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. حداکثر سرعت این خودرو به صورت الکترونیکی به 280 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

بنابر اعلام کمپانی بی ام و ، قیمت این خودرو در کشور آلمان 116900 یورو و در کشور انگلستان 89130 پوند خواهد بود. این خودرو قرار است از اواسط سال 2018 به بازار وارد شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین